Oliver Berntzon

1. Liga Żużlowa – Berntzon: „To były naprawdę udane trzy lata”

Sezon 2023 okazał się ostatnim w barwach Arged Malesy Ostrów dla Olivera Berntzona. Szwed opuści Wielkopolskę i najprawdopodobniej przeniesie się do ligowego rywala!

Przed kolejnymi rozgrywkami Arged Malesa Ostrów dokonała istnej rewolucji w swoim składzie. Ekipę Mariusza Staszewskiego opuściło kilku zawodników na czele z Grzegorzem Walaskiem, Matiasem Nielsenem czy wspomnianym właśnie Oliverem Berntzonem. Odejście Szweda jest najbardziej zaskakujące, bowiem były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix był nie tylko ulubieńcem kibiców, ale i Prezesa Górskiego. Urodzony w Anderstorp zawodnik od sezonu 2021 wystąpił w 49 spotkaniach, w których zdołał pojechać w 226 wyścigach zdobywając 360 oczek i 35 bonusów co uczyniło go jednym z trzech najskuteczniejszych żużlowców w historii TŻ Ostrovii, mimo to nadszedł czas na zmiany.

To były naprawdę udane trzy lata. Świętowałem w tym czasie z ostrowskim klubem sukcesy. Oczywiście, nie udało nam się utrzymać w PGE Ekstralidze w zeszłym roku, ale myślę, że naprawdę w tych trzech latach przeżywaliśmy wspólnie piękne chwile. Wystarczy zobaczyć, jak zmienił się stadion w tym czasie. To jest diametralna przemiana. Klub też rozwinął się, ma infrastrukturę i jest w zasadzie gotowy na to, by awansować ponownie do PGE Ekstraligi. Myślę, że przez te trzy lata klub wykonał kilka dobrych kroków do przodu. Niestety, nie jest dane mi zostać dłużej w Ostrowie, ale czasami tak bywa – zaznaczył Oliver Berntzon w rozmowie z infostrow.pl

Sam zawodnik łączony jest z ligowym rywalem z Łodzi. Według plotek medialnych jest już po słowie z H. Skrzydlewska Orłem Łódź, lecz nikt w klubie nie chce tego jeszcze oficjalnie potwierdzić. Berntzon jednocześnie nie żegna się z Ostrowianami, lecz mówi do zobaczenia – Zobaczymy, jak życie się potoczy. Na pewno nie zamykam za sobą żadnych drzwi. Jestem w bardzo dobrych stosunkach z ostrowskim klubem. To ciężkie uczucie, że trzeba odejść, ale czasami tak bywa – zakończył.

Postaw mi kawę na buycoffee.to