Buczkowski wraca do Bydgoszczy

1. Liga Żużlowa – Buczkowski wraca do Bydgoszczy!

To co było pewne od jakiegoś czasu stało się faktem i zostało przelane na papier. Krzysztof Buczkowski podpisał roczną umowę z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, z którą chce zawalczyć o awans do PGE Ekstraligi.

Za doświadczonym żużlowcem niezwykle udany sezon w barwach Enea Falubazu Zielona Góra. Popularny „Buczek” we wszystkich dwudziestu wygranych przez zielonogórzan meczach błyszczał i wiele wskazywało, że doczeka się swojej kolejnej szansy w Elicie.

Sprawy zaczęły się jednak komplikować w trakcie fazy play-off. Niektórzy zawodnicy Falubazu już wtedy przeprowadzali rozmowy z działaczami na temat przyszłorocznych umów, natomiast Kryzsztof Buczkowski był konsekwentnie pomijany. Sam zainteresowany nie zamierzał gryźć się w język i wspomniał o tym wywiadzie, a po nim jak wiemy czara goryczy się wylała i ani działacze, ani zawodnik nie wrócili do rozmów o przyszłym sezonie.

Na czwartego najlepszego jeźdźca rozgrywek chętnych nie brakowało, jednak najmocniej o względy żużlowca walczył jego były klub, Abramczyk Polonia Bydgoszcz i to właśnie Gryfy dopięły swego. W poniedziałkowy wieczór zawodnik wrzucił na swoich mediach społecznościowych zdjęcie z Prezesem Kanclerzem, na którym obaj trzymają koszulkę Polonii.

Tym samym Bydgoszczanie zakończyli kompletacje składu na przyszły rok, a stanowić go będą Andreas Lyager, Kai Huckenbeck, Tim Soerensen, Mateusz Szczepaniak, Franciszek Karczewski oraz wspomniany wcześniej „Buczek”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to