1. Liga Żużlowa – Definitywny koniec przygody Berge w Landshut!

Sezon 2023 w brawach Trans MF Landshut Devils będzie dla Dimitriego Berge ostatnim w kevlarze bawarskiej ekipy. O odejściu swojej gwiazdy klub poinformował w specjalnym komunikacie.

W ostatnich dniach o Francuzie było zdecydowanie głośno, jednak czy sam zainteresowany chciałby, żeby właśnie z tego powodu? 27 – latek nie zasłynął z wyników sportowych, lecz ze swoich astronomicznych wymagań pieniężnych na kolejny sezon.

Po dwóch kampaniach spędzonych w barwach Diabłów Berge mówi pas, o czym otwarcie dowiadujemy się z komunikatu klubu. Tegoroczne rozgrywki okazały się dla zawodnika urodzonego w Marmande bardzo dobre. Razem z Kai’em Huckenbeckiem stanowili o sile ćwierćfinalisty rozgrywek 1. Ligi Żużlowej, a sam żużlowiec notował średnią na poziomie 2,012 pkt/bieg. Ta wzrosła w porównaniu do roku ubiegłego o blisko 0,3 punktu na bieg, jednak czy uprawniała go do żądania blisko pół miliona złotych za sam podpis?

W komunikacie Diabłów możemy przeczytać – Chcielibyśmy przedłużyć kontrakt na kolejny rok z Dimitrim Berge, jednak nasze drogi się rozchodzą. Nasze możliwości finansowe nie pozwalają nam spełnić wymagań Dimitriego przez co w czwartek zawodnik poinformował nas o swoim odejściu i transferze do innego klubu. Nasz zarząd prowadzi już obiecujące rozmowy z potencjalnymi następcami – mówi prezes Gerald Simbeck.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, gdzie sam żużlowiec z Francji miałby trafić. Przymierzany jest chociażby do zespołu H. Skrzydlewska Orła Łódź, który ma przeżyć gruntowną przebudowę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to