1. Liga Żużlowa – Gleb Czugunow zawodnikiem Arged Malesy Ostrów!

Przed kilkoma dniami włodarze Ostrowskiej ekipy zaskoczyli ogłaszając transfer Gleba Czugunowa. Postaramy się przyjrzeć dokładniej temu ruchowi.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że w Ostrowie wszystko jest praktycznie jasne. Swoje kontrakty przedłużyli trener Staszewski, junior Szostak i Krawczyk, Tobiasz Musielak, a do zespołu ściągnięty został Frederik Jakobsen. Wszystko wskazywało, że następnym nazwiskiem będzie nie kto inny jak Matias Nielsen. Duńczyk, który kończy wiek zawodnika U-24 idealnie wpisywałby się koncept sztabu szkoleniowego, lecz jak się okazało prezes Waldemar Górski postawił na niespodziewany wybór. Jest nim Gleb Czugunow.

Polak (Gleb zrzekł się rosyjskiego paszportu dop. Red), bo tak trzeba mówić o byłym już zawodniku ZOOleszcz GKM-u Grudziądz po latach spędzonych w Ekstralidze, chce odbudować się na jej zapleczu. Ostatnie sezony z pewnością nie były wymarzonymi, rozgrywki 2023 zakończył ze średnią na poziomie 1,5 pkt/bieg, co było nieco lepszym rezultatem niż przed dwoma laty, lecz nadal bardzo dalekim od tego do czego nas Gleb przyzwyczaił.

Dla Ostrowian wydaje się to być bardzo ciekawy ruch. Jeśli Czugunow w pełni przyłoży się do przygotowań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdominował rozgrywki zaplecza, jednocześnie pomagając Arged Malesie spełnić upragniony cel.

W przeciwną stronę od Gleba natomiast powędrują Matias Nielsen oraz Oliver Berntzon. Szwed już ogłosił swoje odejście, a podpis pod umową z H. Skrzydlewska Orłem Łódź wydaje się kwestią czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to