1. Liga Żużlowa – Huckenbeck żegna się z Landshut.

Sezon 2023 dla Niemieckiego żużla był kolejnym w którym spisywał się wprost wyśmienicie na zapleczu Elity. W Sobotę zaliczył także kolejny występ w SGP, a teraz rozpoczyna poszukiwania nowego klubu.

Wiele na odejście Kai’a Huckenbecka wskazywało już wiele wcześniej przed oficjalnym komunikatem klubu z Bawarii w którym to Diabły przedstawiły plany na przyszły sezon, w którym z powodów regulaminowych będą musiały występować na najniższym szczeblu rozgrywkowym. W związku z czym najlepsi zawodnicy zostali już praktycznie rozlokowani. Norick Bloedorn jest bliski Rybnika, Dimitri Berge może dołączyć do H. Skrzydlewska Orła Łódź, natomiast do grona odchodzących dołączył Kai Huckenbeck. Kapitan Bawarczyków przymierzany jest natomiast do Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Serdecznie dziękuje Trans MF Landshut Devils za piękne trzy lata w polskiej lidze. Każdy wyjazd na tor w kevlarze klubu wiele dla mnie znaczył i na zawsze będę częścią rodziny Diabłów. Niestety nasze drogi się teraz rozchodzą ze względów sportowych. Wszystkiego najlepszego w przyszłości. Dziękuje wszystkim sponsorom, włodarzom oraz kibicom! – czytamy we wpisie zawodnika.

Huckenbeck od dwóch sezonów był niekwestionowanym liderem ekipy z Landshut. Niemiec w tegorocznej kampanii notował wyśmienitą średnią na poziomie 2,145 pkt/bieg co czyniło go szóstym najlepszym jeźdźcem ligi.

Na Platformie X (dawny Twitter) kilka słów podziękować w stronę zawodnika skierował menedżer Diabłów, Sławomir Kryjom – Dzięki Kai za wszystko. To był zaszczyt i przyjemność z Tobą pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to