1. Liga Żużlowa – Kai Huckenbeck nowym zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz!

Bydgoszczanie dołączyli do kilku klubów, które przed okienkiem transferowym chwalą się swoimi nowymi nabytkami. Gryfy postawiły na lidera Trans MF Landshut Devils, Kai’a Huckenbecka.

Ruchy kadrowe na zapleczu Elity nabierają tempa. W ostatnim czasie Arged Malesa Ostrów praktycznie ogłosiła cały skład, niewiele brakuje także Cellfast Wilkom Krosno do całkowitej kompletacji składu. Niektóre ekipy jak chociażby Abramczyk Polonia Bydgoszcz do tej pory praktycznie milczały. To jednak zmieniło się przed kilkoma dniami. Jako pierwszy w ekipie Jacka Woźniaka został Mateusz Szczepaniak. Natomiast w poniedziałkowe popołudnie, klub z Kujawsko-Pomorskiego ogłosił transferową bombę – powrót Kai’a Huckenbecka. Dla Niemca będzie to drugie podejście do startów z Gryfem na piersi, z którym sam zainteresowany jak i włodarze wiążą wielkie nadzieje.

W minionym sezonie nasz zachodni sąsiad spisywał się wprost znakomicie i zakończył rozgrywki ze średnią na poziomie 2,145 pkt/bieg dającą mu piątą pozycje pośród najskuteczniejszych zawodników 1. Ligi Żużlowej. W 75 biegach, trzydziestolatek wywalczył aż 151 oczek z dwunastoma bonusami, co okazało się najlepszym wynikiem pośród Diabłów. Sam zainteresowany wierzy, że powrót do Bydgoszczy powiedzie się jeszcze lepiej niż miało to miejsce w sezonie 2020, kiedy to notował średnią na poziomie 1,75 pkt/bieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to