Mateusz Dul odchodzi z Orła Łódź

1. Liga Żużlowa – Mateusz Dul zmienia klub!

Sezon 2023 okazał się ostatnim w barwach H. Skrzydlewska Orła Łódź dla Mateusza Dula. Zawodnik do lat 24 oficjalnie potwierdził zmianę środowiska przed kolejnymi rozgrywkami.

Łódzki zespól tegorocznej kampanii na pewno nie zaliczy do najbardziej udanych. W mieście włókniarzy zbudowano naprawdę ciekawy zespół, który miał się bić o sprawienie niespodzianki. Tezy ekspertów jak i fanów zostały brutalnie zweryfikowane, a sami zawodnicy do ostatnich chwil drżeli o swoje utrzymanie, a o nim decydowali żużlowcy InvestHousePlus PSŻ Poznań. Na szczęście Orłów, Poznaniacy nie zdołali wygrać meczu choć było bardzo blisko.

W Łodzi dojdzie do kompletnej przebudowy, a swoje odejście potwierdził wczorajszego dnia Mateusz Dul. Zawodnik kończący wiek juniora w mieście włókniarzy rozwinął się znacznie, a wielki wpływ na niego wywarł Adam Skórnicki. To za jego kadencji ze średniej 0,353 pkt/bieg, Mateusz zaczął notować lepsze wyniki co okrasił wynik 1,152, a swoje juniorskie występy zakończył z rezultatem 1,32 będącym jednym z lepszych w jego kategorii. Na szczególna uwagę zasługują występy Dula pod koniec seoznu, kiedy to znalazł świetną dyspozycje i pomógł Orłom utrzymać się w Lidze. Potencjalnym nowym domem zawodnika rodem z Opola, ma być PSŻ Poznań.

Drodzy kibice, Wielu z Was zastanawia się, w jakich barwach pojadę w sezonie 2024. Po czterech latach opuszczam zespół KŻ Orzeł Łódź. Chciałbym bardzo podziękować za wsparcie oraz fantastyczny doping kibicom łódzkiej drużyny! Spędziłem w Łodzi całą juniorską przygodę. To miasto było przez te lata moim drugim domem. Teraz nastał czas, by się pożegnać. Ogromnie dziękuje za cztery sezony spędzone w Orle. Do zobaczenia! – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to