Mateusz Szczepaniak zostaje w Bydgoszczy!

1. Liga Żużlowa – Mateusz Szczepaniak zostaje w Bydgoszczy!

Abramczyk Polonia Bydgoszcz zakończyła swoje rozgrywki odpadając w półfinale przeciwko walecznym Rekinom z Rybnika. Włodarze Gryfów chwalą się umową z jednym ze swoim zawodników.

Okres jesienno-zimowy zapowiada się niezwykle ciekawie w klubie znad Brdy. Obietnice, które złożył Jerzy Kanclerz nie zostały spełnione. Bydgoszczanie nadal pozostają w pierwszej lidze, mimo że bardzo głośno o chęci awansu do Elity mówi się w drużynie od dwóch lat. Na domiar złego Polonia straciła swoją perełkę Wiktora Przyjemskiego, który mimo 18 – lat na karku błyszczał i przewodził w obecnej kampanii całej lidze ze średnią na poziomie 2,5 pkt/bieg. Włodarzy na pewno czeka czas weryfikacji, jednak to nie stanęło na drodze do podpisania umowy na starty w przyszłym roku z Mateuszem Szczepaniakiem. Tym samym doświadczony ligowiec stawia na pewne miejsce i nie zamierza się bić o Ekstraligę, jak czynił to przed rokiem w ZOOleszcz GKM-ie Grudziądz.

Klub, komunikat o przedłużeniu umowy ze Szczepaniakiem wstawił na swoje profile społecznościowe w czwartkowe popołudnie. Obie strony według informacji podawanych przez media były bardzo skore do podjęcia dalszej współpracy, a nowa umowa nie jest wielkim zaskoczeniem.

Mateusz w sezonie 2023 pomimo późnego wejścia do ligowego ścigania zdołał wywalczyć średnią na poziomie 1,565 pkt/bieg. Ta jest niższa niż ta ubiegłoroczna w barwach Wilków Krosno, jednak na postawę Szczepaniaka wpłynęły bardzo słabe mecze wyjazdowe. Na obiekcie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Polak notuje wyśmienity wynik 2,2 pkt/bieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to