Mateusz Tonder zmienia barwy

1. Liga Żużlowa – Mateusz Tonder zmienia barwy!

Mateusz Tonder przed przyszłym sezonem zdecydował się zamienić H. Skrzydlewska Orła Łódź na Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Sam zawodnik podkreśla, co było kluczowym czynnikiem.

Ekipa znad morza ma coraz mniej znaków zapytania w swoim zestawieniu. Kontrakt przedłużył kapitan Nicolai Klindt, a formacje krajową wzmocnił Krzysztof Kasprzak. Swoje pozostanie potwierdzili także juniorzy – Miłosz Wysocki, Bartosz Tyburski i Eryk Kamiński. Drugim Polakiem w zestawieniu menadżera Jóźwiaka będzie natomiast sprowadzony z H. Skrzydlewska Orła Łódź, Mateusz Tonder. Wychowanek Enea Falubazu Zielona Góra ma za sobą pierwszy pełny rok w innych barwach niż macierzyste, a skończył go ze średnią 1,418 pkt/bieg. Teraz w Gdańsku czeka go o wiele trudniejsze zadanie, bowiem pod taśmą stanie jako senior.

Sam zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami podkreślił co pomogło mu w decyzji – Można powiedzieć, że dopiero teraz tak naprawdę wkraczam w wiek seniorski pełną gębą, bo już nie będę zawodnikiem U24. Jeszcze w tym roki w Łodzi można powiedzieć, że miałem nad sobą z tego tytułu pewien parasol. W Gdańsku już tego nie będzie, a ja chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Zero odpuszczania, trzeba zasuwać! W 1. Lidze naprawdę nie brakuje klasowych zawodników i jest się z kim ścigać. Zawsze dobrze mi się jeździło przy ul. Zawodników, tegoroczny występ ligowy skończyłem tu z dorobkiem 11 punktów. Nadmorski klimat najwyraźniej mi sprzyja. Moją mocną stroną są starty, a to bardzo ważny element na gdańskim obiekcie. Co ciekawe, do Wybrzeża mogłem trafić już przed rokiem. Było blisko, ale ostatecznie potoczyło się inaczej. Cieszę się, że teraz będę miał taką okazję. Kadrowo zespół zapowiada się naprawdę obiecująco. Wiem jakie są plany i wierzę, że osiągniemy dobry wynik. O Wybrzeże pytałem m.in. starszego kolegę z Orła Łódź Jakuba Jamroga. Choć rozstawał się z klubem w dość specyficznych okolicznościach i tak polecił mi Gdańsk chwaląc atmosferę jaka tu panowała, gdy w nim startował. To też dla mnie ważne – zaznaczył żużlowiec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to