1. Liga Żużlowa – Mocne wzmocnienie Poznanian!

Matias Nielsen, jeden z najlepszych zawodników do lat 24 tegorocznego sezonu zmienia barwy klubowe. Duńczyk w przyszłym roku przywdzieje kevlar ze Skorpionem!

Po tym, kiedy Speedway Ekstraliga przejęła od GKSŻ pieczę nad 1. Ligą Żużlową jasne się stało, że Niemcy z Trans MF Landshut Devils nie utrzymają swojego miejsca na zapleczu Elity. W tym samym momencie włodarze z Poznania otrzymali zaproszenie do rozgrywek, jednak przyjęcie go wcale tak oczywistą sprawą nie było. W ostatnim sezonie Skorpiony na licencji warunkowej mogły rywalizować w pierwszej lidze bez wymaganego oświetlenia, jednak nowy właściciel rozgrywek na to oka już nie mógł przymknąć. Stąd tez pojawiły się spore obawy nt. potencjalnej rywalizacji na Golaju, bowiem miasto nie było skore do inwestycji na terenie owalu. Z pomocą przyszła jednak firma Enea, która zasponsorowała tymczasowe oświetlenie spełniające wymagania.

W obliczu takiego obrotu spraw sternikom, na czele z Jakubem Kozaczykiem nie zostało nic innego jak pozyskiwać mocny skład. Jako pierwszych ogłoszono Aleksandra Łoktajewa, Ryana Douglasa, Szymona Szlauderbacha, a także Mateusza Dula. Piątym seniorem ogłoszony w sobotnie popołudnie został Matias Nielsen, dla którego będzie to powrót na Poznański tor. Tegoroczne rozgrywki Duńczyk zakończył ze średnią 1,721 pkt/bieg a dla samego zainteresowanego dobre występy w PSŻ mogą być trampoliną do wyższej ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to