1. Liga Żużlowa – Mocny transfer Wilków.

Cellfast Wilki Krosno po spadku z Elity budują naprawdę mocny skład, mający się bić o powrót do najlepszej żużlowej ligi świata. Ma w tym pomóc świeżo pozyskany Duńczyk, Jonas Seifert-Salk.

Po spadku Invest House Plus PSŻ Poznań zawodnicy beniaminka stanowili niezwykle łakome kąski na rynku transferowym. Początkowo praktycznie każdy z ekipy Adama Skórnickiego miał znaleźć sobie nowy dom na zapleczu Elity. Inaczej zdecydował jednak lider Aleksandr Łoktajew, który pozostał ze Skorpionami. Głośno było także o transferze lidera formacji U-24, Jonasa Seifert-Salka. Młody Duńczyk przymierzany był do wielu ekip jak chociażby H. Skrzydlewska Orła Łódź, Abramczyk Polonii Bydgoszcz czy Arged Malesy Ostrów.

Ostatecznie rozmowy najskuteczniej przeprowadzili włodarze Cellfast Wilków Krosno. Grzegorz Leśniak w poniedziałkowe południe pochwalił się pozyskaniem niezwykle ważnego ogniwa jego ekipy. Jonas Seifert-Salk w minionym sezonie był jednym z liderów beniaminka, a przez początkowy okres nie schodził ze średnie na poziomie 2,5 pkt/bieg. Koniec końców sezon zakończył z wynikiem 1,983 co było drugim najlepszym rezultatem zawodnika U-24.

Jest to kolejny punkt w strategii budowy młodej i perspektywicznej drużyny, której celem jest rozwój. Na bazie doświadczeń z ostatnich lat zdawaliśmy sobie sprawę z ogromnego znaczenia pozycji U24. Sięgamy po czołową postać ligi w tej formacji – skomentował transfer na konferencji prasowej, Michał Finfa.

Sam zainteresowany tak skomentował swój transfer – Nie ukrywam, że miałem zapytania z wielu klubów. Wybrałem Krosno, bowiem podoba mi się skład tej drużyny. Czuję, że razem możemy sporo osiągnąć.

Tym samym Wilki mają praktycznie zamkniętą kadrę. Na dołączenie do Wilków wcześniej zdecydowali się Dimitri Berge, Norbert Krakowiak, a swoje kontrakty przedłużyli Vaclav Milik, Piotr Świercz i Krzysztof Sadurski. Pozostało jedynie jedno miejsce krajowego seniora, a na to potencjalnych kandydatów jest sporo z Jakubem Jamrogiem czy Patrykiem Wojdyłą na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to