1. Liga Żużlowa – Nicolai Klindt zostaje nad morzem!

Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpoczęło budowę składu na kolejny sezon. Włodarze klubu postawili na sprawdzoną i pewną postać. Jako pierwszy umowę podpisał Nicolai Klindt!

Pozostanie w ekipie kapitana Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie może zbytnio dziwić nikogo. Lider ekipy skazanej na pożarcie przed sezonem 2023 wywiązał się ze swojej roli kapitana jak i najlepszego zawodnika. Doświadczony Duńczyk w meczach 1. Ligi Żużlowej notował wyśmienitą średnią na poziomie 2,11 pkt/bieg co walnie pomogło Pomorzanom w utrzymaniu się w lidze. Sezon Klindt, co prawda zakończył kontuzją w starciu z Arged Malesą Ostrów, jednak przed kolejnym sezonem nikt już o tym pamiętać nie będzie.

Sam zainteresowany tak skomentował swoje pozostanie w ekipie z Gdańska na drugi sezon – Cieszę się na kolejny sezon w Gdańsku, bo im dłużej tu jestem, tym lepiej czuję się w Wybrzeżu. Najbliższe kilka tygodni muszę jeszcze nosić kołnierz ortopedyczny, natomiast po czym czasie będę mógł ruszyć z pełną rehabilitacją i rozpocząć przygotowania pod kątem następnego sezonu. Wiem, że mogę dać z siebie jeszcze więcej – zaznaczył kapitan Wybrzeża.

Na ten moment Gdańszczanie mają ważną umowę jeszcze tylko z Miłoszem Wysockim, niebawem jednak to się zmieni. W kontekście transferu wymienia się chociażby Nielsa-Kristiana Iversena czy Mateusza Tondera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to