Oficjalnie Norick Bloedorn w Rybniku

1. Liga Żużlowa – Oficjalnie Bloedorn w Rybniku!

To co zostało powiedziane już jakiś czas temu stało się faktem. Norick Bloedorn dołącza do ekipy KS ROW Rybnik na przyszły sezon. Transfer ten dla Ślązaków może się okazać strzałem w dziesiątkę!

Nasi zachodni sąsiedzi od lat walczą o przetrwanie czarnego sportu. Bundesliga żużlowa funkcjonuje, jednak nie tak jak kiedyś, a najlepszym dowodem na to jest odejście przed paroma laty Trans MF Landshut Devils do rozgrywek polskich. Jednak nie o tym traktujmy, bowiem Diabły przed kolejnymi rozgrywkami tracą swój największy talent i nadzieje – Noricka Bloedorna.

Zaledwie 19 – latek już w 2. Lidze dał się poznać jako bardzo szybki i skuteczny zawodnik, a dyspozycja na torach zaplecza Elity nie była praktycznie gorsza. Minione rozgrywki junior zakończył z bardzo dobrą średnią na poziomie 1,616 pkt/bieg dającą mu 30. lokatę w ogólnym rozrachunku najskuteczniejszych żużlowców, a także drugą, jeśli chodzi o młodzieżowców jedynie na plecami Wiktora Przyjemskiego.

Dla Ślązaków transfer ten wydaje się idealnym interesem, Niemiec na pozycji U-24 będzie mógł występować przez kolejne pięć sezonów, a doświadczenie zebrane przez niego będzie jedynie procentować. Rybniczanie tym samym skompletowali praktycznie całe swoje zestawienie. Wcześniej umowy podpisali Patrick Hansen, Rohan Tungate, Jakub Jamróg oraz Brady Kurtz. Ostatnim elementem układanki trenera Rekinów ma zostać Grzegorz Walasek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to