Konferencja autor Grzegorz Adamczyk

1. Liga Żużlowa – Orzeł Łódź odsłonił pierwsze karty!

W środowe przedpołudnie na Moto Arenie Łódź, miała miejsce niezwykle ważna w kontekście przyszłości klubu konferencja. Honorowy Prezes, Witold Skrzydlewski przedstawił nowego trenera Orłów na przyszłoroczne rozgrywki!

Sezon 2023 był jednym z najgorszych dla nas w historii – rozpoczął główny sponsor czarnego sportu w mieście włókniarzy. Słowa te jednoznacznie opisują minione już rozgrywki. W nich Orzeł zajął przedostatnie miejsce w lidze, lecz nawet ostatnia pozycja zapewniała utrzymanie, ze względu na zmiany regulaminowe wprowadzane przez Speedway Ekstraligę.

Włodarz Orłów kontynuował – Utrzymaliśmy się bez pomocy zielonego stolika, ten wykorzystał Poznań, który wszedł w miejsce niedopuszczonych do startów pierwszej lidze Niemców, bo jak wiadomo od przyszłego sezonu, każdy klub musi być spółką, a nie stowarzyszeniem. W związku z czym dzisiaj o godzinie 15 podpisujemy akt notarialny i Klub Żużlowy Orzeł Łódź staję się spółką. Wymóg ten będzie spełniać, bo nie mamy żadnych zobowiązań, długów ani poprzedni klub. Wszystko jest rozliczone – podkreślił biznesmen.

Po oficjalnej części poświęconej zmianom strukturowym, sternik łódzkiego klubu ogłosił nazwisko nowego trenera. Tu zgodnie potwierdziły się nasze przesłanki, gdyż szkoleniowcem został Maciej Jąder. Dla byłego zawodnika jest to powrót po latach do Łodzi, z którą był związany zarówno jako żużlowiec jak i mechanik Hansa Andersena, wieloletniego reprezentanta Orła.

W związku z nowym rozdaniem po nieudanym minionym sezonie, zrobiliśmy tutaj na stadionie małe tsunami. Można powiedzieć, że 80% kadry z roku ubiegłego wymieniliśmy […] mamy nowego młodego trenera, Macieja Jądera, który był kiedyś zawodnikiem lokalnego klubu, a później przez pięć lat był u boku Hansa Andersena przez co zna mnie od każdej strony. Ponadto wyraził zgodę, że będzie pracował w ramach wolontariatu, bo chce budować siłę Orła, a na pieniądzach mu nie zależy. Myślę, że jego ambicje mogą odmienić wiele spraw – zaznaczył Skrzydlewski.

Jest to dla mnie zaszczyt tutaj pracować dla Pana Witolda, bardzo się cieszę będąc tutaj w Łodzi. Mamy najpiękniejszy stadion w Polsce, tylko brakuje wyniku. Mam nadzieje, że w tym roku zaskoczymy nie jednych i będziemy się koncentrować na tym, aby wygrywać mecze u siebie. Za dużo jeszcze o nowej drużynie mówić nie możemy, ale mamy kadrę młodych, gniewnych chłopaków, którzy mają coś do udowodnienia, także myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – zaznaczył nowy trener H. Skrzydlewska Orła Łódź.

Postaw mi kawę na buycoffee.to