Benjamin Basso w Orle Łódź

1. Liga Żużlowa – Orzeł Łódź pozyskał Benjamina Basso!

22- letni Duńczyk zamienia w okienku transferowym Abramczyk Polonię Bydgoszcz na H. Skrzydlewska Orła Łódź. Tym samym Basso dołącza do wcześniej zakontraktowanych Tomasza Gapińskiego i Aleksandra Grygolca.

Po fatalnym sezonie 2023 w Łodzi zdecydowano się na totalną przebudowę składu. Jak sam Prezes Skrzydlewski zapewniał na konferencji prasowej ma to być ambitna i waleczna ekipa, a każdy z zawodników ma sobie i kibicom coś do udowodnienia. Układankę rozpoczął szkoleniowiec Maciej Jąder oraz kapitan Tomasz Gapiński wraz z juniorem Aleksandrem Grygolcem. Teraz w mieście fabrykantów odsłonięto kolejną kartę, a jest nią nie kto inny jak Benjamin Basso.

Młody Duńczyk jak sam przyznaje – Strasznie dziękuje Polonii Bydgoszcz za ten rok. Niestety to nie było to na co liczyłem, jednak życzę Wam powodzenia. Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany dołączając do Orła Łódź na następny sezon – napisał w mediach społecznościowych.

Zawodnik rodem z kraju Hamleta w mieście włókniarzy będzie mógł liczyć na zdecydowanie więcej szans niż miało to w Bydgoszczy, gdzie był jedynie rezerwowym. Sezon 2023 zakończył z 36 wyjazdami na tor podczas których zdobył 39 oczek z 10 bonusami co przełożyło się na 1,361 pkt/bieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to