Rybniczanie domknęli skład! Grzegorz Walasek ostatnim nabytkiem.

1. Liga Żużlowa – Rybniczanie domknęli skład! Grzegorz Walasek ostatnim nabytkiem.

Popularne „Rekiny” jak o nich mówią kibice, przed kolejnymi sezonem dokonały istnej rewolucji w swoim składzie. Ostatnim brakującym puzzlem w układance Prezesa Mrozka okazał się nie kto inny jak Grzegorz Walasek.

Plotki o domniemanym dołączeniu 47 – latka do ekipy ze Śląska bardzo mocno nabrały na tempie po tym, kiedy oficjalnie upadły rozmowy weterana torów z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Kierunek do miasta fabrykantów wydawał się bardzo realny przez dłuższy czas, chociażby z powodu znajomości z Tomaszem Gapińskim, który jako jedyny pozostał w składzie Łodzian, a jak wiemy para Gapiński-Walasek w sezonie 2021 poprowadziła Arged Malesę Ostrów do historycznego sukcesu. Powtórki jednak nie będzie, a w poniedziałek Grzegorz został ogłoszony nowym nabytkiem KS ROW Rybnik.

Urodzony w Krośnie Odrzańskim żużlowiec ostatnie pięć sezonów spędził we wspomnianej Ostrovii, a ostatnie rozgrywki zakończył z niezłą średnią na poziomie 1,906 pkt/bieg – Walasek to jednak nie tylko Falubaz, ale i też wiele innych klasowych drużyn. W najlepszych latach nasz nowy żużlowiec potrafił zdobywać nawet i ponad 200 punktów w sezonie. W 2021, gdy z Arged Malesą wywalczył awans do PGE Ekstraligi, zdobył 166 punktów i 17 bonusów, co było bardzo dobrym wynikiem. Tamten awans to jak dotąd ostatni jego duży sukces w drużynowej karierze. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby z naszym zespołem to powtórzył. Liczymy, że da naszej drużynie spokój i doświadczenie. Ponad 30 sezonów jazdy i start w około 500 meczach, to jest wartość sama w sobie – tak piszą media klubowe o popularnym „Walasie”.

Teraz Walasek razem z Jakubem Jamrogiem mają stworzyć mocną formacje krajową. Ponadto do dyspozycji Antoniego Skupienia pozostają Norick Bloedorn, Brady Kurtz, Rohan Tungate oraz kapitan Ślązaków – Patrick Hansen, który walczy z całych sił o powrót na motocykl po strasznej kontuzji. Na ten moment trudno jednak cokolwiek wyrokować.

Postaw mi kawę na buycoffee.to