Rzeszowianie żegnają dwóch zawodników

1. Liga Żużlowa – Rzeszowianie żegnają dwóch zawodników!

Texom Stal Rzeszów bardzo szybko skompletowała swój skład na sezon na torach zaplecza Elity. Włodarze w okresie transferowym nie tylko witają nowych jeźdźców, ale żegnają starych.

Przyszłoroczna kampania dla Żurawi będzie niezwykle istotna. W klubie panuje nastawienie i jeden cel – jazda po spokojne utrzymanie się w 1. Lidze Żużlowej. Ma w tym pomóc przede wszystkim dobrze znający się już trzon zespołu w osobach – Marcina Nowaka, Krystiana Pieszczka, Jacob Thorssella oraz Petera Kildemanda, natomiast całemu przedsięwzięciu siły ognia dodawać ma sprowadzony Nicki Pedersen, który przed laty na Hetmańskiej święcił swoje największe indywidualne sukcesy.

W okresie transferowym jednak jak wiemy zawodnicy nie tylko przychodzą, ale i odchodzą. W tą drugą stronę powędrowali Kevin Woelbert oraz Anders Rowe. W przypadku Niemca odejście jest dość kontrowersyjne, bowiem z etatowego zawodnika stał się bezrobotnym, po tym, kiedy w Rzeszowie sięgnięto po Krystiana Pieszczka. Sam żużlowiec już wtedy nie krył rozczarowania taką decyzją, bowiem odjechał zbyt dużą liczbę wyścigów, aby móc myśleć o wypożyczeniu przez co resztę sezonu spędził na ławce rezerwowych. Natomiast Brytyjczyk po niezbyt udanej ostatniej kampanii w roli juniora musi szukać gdzie indziej swoich szans.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to