Mateusz Świdnicki zawodnikiem TEXOM Stali Rzeszów

1. Liga Żużlowa – Świdnicki z nowym klubem!

Mateusz Świdnicki pozostaje na Podkarpaciu. Wychowanek Włókniarza Częstochowa zamienia Cellfast Wilki Krosno na Texom Stal Rzeszów, gdzie wierzy, że odbuduje dawną formę.

Miniony sezon, pierwszy w gronie seniorów dla Mateusza był bardzo bolesny. Zawodnik spotkał się ze ścianą nie do przeskoczenia dla siebie, a co najgorsze wielki talent męczył się na motocyklu przy tym nie prezentując swojej nienagannej sylwetki, z której słynął. Całe rozgrywki zakończył z ledwie 27 wyścigami na koncie i zdobyczą 14 oczek z 2 bonusami. Wszystko to było bardzo dalekie od oczekiwań samego zawodnika jak i włodarzy Wilków.

Teraz jednak Świdnicki odbudowy formy poszuka w Rzeszowie, gdzie podobna sztuka udała się Rafałowi Karczmarzowi. Sternicy Żurawi na czele z Michałem Drymajłą trzymają kciuki za częstochowianina, jednocześnie licząc, że może być mocnym ogniwem zespołu zarządzanego przez Pawła Piskorza. Gdy ten plan nie wypali ma on duże szanse na starty w rezerwowym składzie, który planowany jest do wystawienia jako Wanda Kraków. Odpowiedź na to pytanie powinniśmy otrzymać w najbliższych tygodniach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to