1. Liga Żużlowa – Tom Brennan zmienia klub!

Tom Brennan dał się poznać w końcówce sezonu 2023 jako bardzo ambitny i zawzięty zawodnik. Dotychczasowy żużlowiec H. Skrzydlewska Orła Łódź przenosi swoje talenty nad morze!

Brytyjczyk już od kilku sezonów startuje w Polsce. Zaczynał w Metalika Recykling Kolejarzu Rawicz, skąd przeniósł się do wspomnianej wcześniej Łodzi. W roku 2022 szansy na pierwszoligowych torach się nie doczekał, jednak tegoroczne rozgrywki przyniosły mu kilka wyjazdów na tor. Co prawda Tom głównie był w cieniu kolegi z zespołu Mateusza Tondera, z którym zresztą ponownie siły złączy w Wybrzeżu. Tym razem jednak Brennan będzie główną opcją na pozycji U-24, a za zadanie powierzono mu zastąpienie Madsa Hansena. Jak sam zainteresowany w rozmowie z mediami klubowymi podkreśla, sporą rolę w jego transferze odegrał Nicolai Klindt.

Rzeczywiście, mieszkamy niedaleko od siebie. Na temat Wybrzeża rozmawiałem z nim dobrych kilka godzin i wypowiadał się o klubie bardzo pozytywnie. Zapewnił mnie, że mogę zaufać Wybrzeżu i się w nim rozwinąć. Nicolai stanowił ogromną pomoc, trudno było prosić o lepszą. Nie wiedziałem zbyt wiele o samym Gdańsku, ale także Oliver Allen wspomniał, że to byłby dla mnie fajny klub i fajne miasto. Sam nigdy nie ścigał się dla Wybrzeża, ale napomknął o nim sam z siebie podczas jednej z naszych rozmów. – zaznaczył młody Brytyjczyk.

Tom Brennan opowiedział także nieco o swoich startach w Polsce. Podkreślił, że tegoroczna kampania była niezwykle wymagająca dla niego, lecz przyniosła mu utwierdzenie w jego celu – Sezon 2022 był dla mnie pierwszym w Polsce i naprawdę otworzył mi oczy na to, jak tutaj wszystko działa. Miałem jeszcze rok kontraktu w Łodzi i dostałem szansę w 1. Lidze Żużlowej. Jestem za to wdzięczny, ale to nie był odpowiedni czas i miejsce. Orzeł miał innych zawodników, a ja pod numerem ósmym większość spotkań oglądałem z parku maszyn. Na tor wyjeżdżałem po ósmym, dziesiątym biegu i było naprawdę ciężko, gdy rywale już byli rozjeżdżeni. Tak naprawdę mogłem wykazać się dopiero pod koniec sezonu i w meczu przeciwko Polonii Bydgoszcz zdobyłem 9 pkt plus 2 bonusy. To utwierdziło mnie, że mogę poradzić sobie w 1. Lidze Żużlowej. Potrzebuję tylko więcej zaufania i wiem, że tak będzie w Gdańsku – odparł Wyspiarz.

Na sam koniec zawodnik opowiedział nieco o sobie swoim nowym fanom – Jestem zwykłym gościem, który ciężko pracuje, aby dużo osiągnąć. Jazda na żużlu mnie nakręca, w kontakcie z motocyklem staję się znacznie bardziej “intensywny”, pełen ogień! Jestem bardzo ambitny, ale też doskonale wiem co chcę osiągnąć. Na co dzień lubię uprawiać sport – tenis, jazdę na rowerze oraz spędzać czas z rodziną. Chcę zdobyć w żużlu wszystko, co będę w stanie. – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to