Ważny sponsor Wybrzeża

1. Liga Żużlowa – Ważny sponsor Wybrzeża!

Pomorski klub przed kolejnym sezonem przeszedł gruntowną przebudowę, jednocześnie włodarze pozyskali bardzo mocnego sponsora w postaci firmy Energa z grupy Orlen!

Drużyna zarządzana przez Prezesa Tadeusza Zdunka w ostatnich latach nie specjalnie nawiązuje do wyników jakie notowała przed laty znajdując się jeszcze w Elicie. Co prawda w minionym sezonie Gdańszczanie dotarli do ćwierćfinału, gdzie ulegli późniejszemu triumfatorowi rozgrywek – Enea Falubazowi Zielona Góra jednak jak wiemy aspiracje Wybrzeże ma zdecydowanie większe. Ma w tym pomóc nowy skład, na którego czele staną Duńczycy w osobach Nicolai’a Klindt’a i Nielsa-Kristiana Iversena, Brytyjczyk Tom Brennan oraz Polacy Mateusz Tonder i Krzysztof Kasprzak. Pomóc ma też zdolna młodzież, czyli Miłosz Wysocki i Bartosz Tyburski.

Gdańszczanie oprócz nowego składu pozyskali także nowego sponsora, który ma znacząco wpłynąć na fundusze w klubie. Na sponsoring Wybrzeża zdecydowała się firma Energa, która jednocześnie stanie się sponsorem tytularny, a sam zespołów w przyszłorocznej 1. Lidze Żużlowej będzie występował pod nazwą Energa Wybrzeże Gdańsk.

Zadowolenia z tej wieści nie krył sam włodarz, który w rozmowie z klubowymi mediami tak to ocenił – Współpraca z tak poważnym i cenionym partnerem to świadectwo dobrze wykonanej przez nas ciężkiej pracy. To także sygnał dla innych firm i instytucji, że warto inwestować w gdański żużel. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej spożytkować zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni – podkreślił Tadeusz Zdunek.

Nieco o powodach wsparcia powiedział także przedstawiciel Energi – Niezmiennie powtarzamy, że wsparcie sportu, zwłaszcza drużyn, które są szczególnie bliskie sercu gdańszczan, to jeden z priorytetów naszej działalności sponsoringowej. GKŻ Wybrzeże to nie tylko jedna z najbardziej zakorzenionych w Gdańsku sportowych marek, ale także sport ceniony przez mieszkańców miasta i całego regionu. Teraz wspólnie postaramy się nawiązać do najlepszych żużlowych tradycji na Pomorzu – podkreśliła Adrianna Sikorska, Wiceprezes Energa SA ds. komunikacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to