Franciszek Karczewski dołączył do Polonii Bydgoszcz

1. Liga Żużlowa – Wyczekiwane wzmocnienie Abramczyk Polonii Bydgoszcz!

Po odejściu Wiktora Przyjemskiego kibice Gryfów zastanawiali się jak będzie wyglądać formacja młodzieżowa w kolejnym sezonie. Włodarze właśnie pozyskali kluczową jej postać, a jest nią wypożyczony Franciszek Karczewski.

W Bydgoszczy za trzęsła się ziemia po odejściu największego talentu od lat w osobie Wiktora Przyjemskiego. Nikt nie chciał sobie wyobrażać tego scenariusza, lecz ambitny i waleczny junior wiedząc co dobrego dla jego kariery wykonał bardzo ważny krok i przeniósł się do Ekstraligi, czego niestety nie mogła mu zapewnić Polonia. W obliczu takiego przebiegu wydarzeń, Jerzy Kanclerz musiał rozpocząć potencjalne poszukiwania lidera formacji młodzieżowej.

Wzrok od razu skupił się na Franku Karczewskim, który w minionym roku nie do końca poradził sobie z presją jazdy w Ekstralidze i nie przypominał siebie z sezonu 2022, gdzie razem z Wilkami wywalczył historyczny awans. Rozgrywki 2023 młodzian zakończył ze średnią 0,917 pkt/bieg będącą daleko od jego celów jak i oczekiwań kibiców w Częstochowie.

Co warto zaznaczyć w medialnym przekazie ukazała się kwota jaką wyniósł ten ruch włodarzy Polonii Bydgoszcz. Gryfy za wypożyczenie zapłacą Lwom blisko 130 tysięcy złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to