Witold Skrzydlewski podał nowego trenera Orła Łódź

1. Liga Żużlowa – Znamy trenera H. Skrzydlewska Orła Łódź.

Zmiany w Łódzkim klubie musiały nadejść po bardzo słabym sezonie 2023. Te dosięgną nie tylko samych zawodników, ale także sztab szkoleniowy, a jeśli o nim mowa to poznaliśmy już głowę projektu na przyszły rok!

Tegoroczne zmagania w żadnym stopniu nie poszły po myśli H. Skrzydlewska Orła Łódź. Główny sponsor, Witold Skrzydlewski kontraktując doświadczonego i legendarnego szkoleniowca Marka Cieślaka dostarczył mu ciekawy i silny skład. Jak się okazało w praktyce każdy jechał swoje, a w zasadzie nie jechał nikt tak jak zakładano. W Orle były jedynie dwa pewne punkty Jakub Jamróg oraz Niels-Kristian Iversen. Zawodził typowany na lidera Timo Lahti, a kontuzje trapiły Tomasza Gapińskiego. Łodzianie cudem się utrzymali a swoje odejście tuż po tym ogłosił trener.

Zawodnicy z tegorocznej kadry też jeden za drugim odchodzą do innych klubów. Swoje angaże ogłosili już chociażby Mateusz Tonder, Mateusz Dul, Tom Brennan, Timo Lahti, a bliscy transferów są wspomniani wyżej liderzy.

W Łodzi jednak nikt zbytnio nie śpieszy się z ogłaszaniem kadry na kolejne rozgrywki. Nieco zdradził w rozmowie z „Tygodnikiem Żużlowym” sam Prezes Skrzydlewski, który odpowiedział na pytanie czy Maciej Jąder będzie trenerem Orła w swoim stylu – To nie ja. Ojciec Święty mianował – po czym kontynuował co przeważyło o angażu 45 – latka – To młody człowiek i popracuje w wolontariacie. Chce sobie wyrobić nazwisko i ma okazję, żeby to zrobić. Trener Jąder kocha sport żużlowy, że nie śmiałby wziąć od nas złotówki. Trenerów z doświadczeniem, to my już mieliśmy w Łodzi pod dostatkiem. Wszyscy wiedzą jakie były wyniki i jak się to skończyło. Ci co mieli doświadczenie pokazali, jak się to przekłada na wyniki – zaznaczył sponsor Orła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to