Jakub Poczta dołączył do TEXOM Stali Rzeszów

1. Liga Żużlowa – Żurawie potwierdzają kolejny transfer!

Jakub Poczta jak i inni wychowankowie ostrowskiego klubu dla wielu ekip są jednym z głównych celów. Młodzian rodem z Wielkopolski w przyszłym sezonie wystąpi w szeregach beniaminka z Rzeszowa.

Żurawie po wygraniu w bardzo efektownym stylu rozgrywek 2. Ligowych nie zamierzają być „chłopcem do bicia” dla zespołów zaplecza Elity. Michał Drymajło w okienku transferowym działa aktywnie, a co najważniejsze prężnie. Na start ogłoszono pozostanie kluczowych architektów awansu jak Marcin Nowak, Krystian Pieszczek, Jacob Thorssell, Philip Hellstroem-Baengs czy Peter Kildemand. Niedługo po nich nadeszła bomba w postaci Nickiego Pedersena. Teraz natomiast ogłoszono kluczową postać w formacji juniorskiej, Jakuba Pocztę.

Co ciekawe 19 -latek nie zdecydował się na wypożyczenie, lecz na transfer definitywny, a na dodatek związał się ze Stalą dwuletnim kontraktem, czyli do końca wieku juniora. Wychowanek TŻ Ostrovii w tegorocznych rozgrywkach zaplecza na wiele występów nie mógł liczyć. Nazbierał szesnaście startów spod taśmy w których wywalczył 10 oczek z trzema bonusami, co przełożyło się na średnią 0,813 pkt/bieg. Nieco lepiej radził sobie natomiast w Ekstralidze U-24, gdzie był podstawowym zawodnikiem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to