Adrian Cyfer w Unii Tarnów

2. Liga Żużlowa – Adrian Cyfer w przyszłym roku Jaskółką!

Grupa Azoty Unia Tarnów realizuje plan, o którym głośno mówił jakiś czas temu Stanisław Burza. Do jego ekipy po Timo Lahtim dołączył teraz krajowy lider, a skład wygląda coraz bardziej obiecująco.

Żużel w Tarnowie od kilku lat stoi na drugoligowym poziomie, co włodarze chcieliby zmienić i nawiązać do mistrzowskich sezonów, kiedy w jej barwach ścigali się najlepsi zawodnicy na świecie. Po bezpiecznym sezonie 2023, przyszły zapowiada się wyśmienicie. Jako pierwszy transfer ogłoszony został Fin Timo Lahti, który jak odnajdzie prędkość w swoim sprzęcie będzie nie do zatrzymania. Pokazał to chociażby miniony sezon w barwach Wybrzeża Gdańsk, kiedy to uplasował się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych.

31 – latek z Kouvoli otrzyma jednak stosowne wsparcie w postaci Adriana Cyfera. Polak to sprawdzone nazwisko na torach drugoligowych oferujące średnią powyżej dwóch oczek na bieg. Co potwierdza chociażby tegoroczna kampania, w której był drugi najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek.

W kuluarach mówi się, że wielkim wsparcie dla Tarnowskiego żużla jest powrót Grupy Azoty, dzięki której sternicy mogą obiecywać zawodnikom spore pieniądze w krótkich terminach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to