Rene Bach wraca do Lokomotivu

2. Liga Żużlowa – Bach wraca na Łotwę!

Po rocznej przerwie Duńczyk wraca do Daugavpils. Rene Bach ogłoszony został wczorajszego dnia drugim nabytkiem Lokomotivu na rynku transferowym.

Po bardzo dobrym sezonie 2022 Rene Bach otrzymał intratną ofertę od Unii Tarnów, gdzie mógł liczyć na pozycje lidera. Duńczyk rodem z Hjordkaer szansy tej nie zmarnował, ale też nie zachwycił, bowiem średnia z rozgrywek 2023 była nieco niższa od tej ubiegłorocznej, mimo to pozwoliła mu uplasować się jako dwunasty najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek.

Odejście 33 – latka jednak z wynikami sportowymi wiele nie ma wspólnego. Ambitne plany Unii Tarnów oraz spore wsparcie od Grypy Azoty sprawiło, że swoje kontrakty z Jaskółkami podpisali Timo Lahti i David Bellego. W tej sytuacji Bach mógłby liczyć jedynie na pozycje rezerwowego, a w Daugavpils razem z Justinem Sedgmenem stworzy parę zagraniczną.

Sam zainteresowany swój powrót skomentował dla klubowych mediów – Bardzo się cieszę, że wróciłem do Daugavpils. Moje występy w 2022 roku zostały skrócone z powodu złamanej nogi, ale pomimo tak krótkiego czasu w zespole, bardzo mi się podobało. Ściganie się dla Lokomotivu to zaszczyt. Nie mogę się doczekać powrotu w 2024 roku, aby ponownie cieszyć fanów swoją jazdą. Tym razem czekam na udany sezon dla Lokomotivu – podkreślił zawodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to