Adrian Cyfer: "Będę starał się z siebie dawać sto procent"

2. Liga Żużlowa – Cyfer: „Będę starał się z siebie dawać sto procent.”

Adrian Cyfer, stał się bohaterem jednego z głośniejszych transferów na drugoligowym szczeblu. Wychowanek Stali Gorzów zamienił Enea Polonię Piła na Grupa Azoty Unię Tarnów, a teraz sam opowiada o szczegółach swojej decyzji.

Dla wychowanego na Jancarzu zawodnika sezon 2023 był pełen przewrotów. Ten opuścił najpierw Kolejarza Opole w poszukiwaniu swojego dalszego rozwoju na torach pierwszoligowych w barwach PSŻ Poznań. Decyzja ta jednak nie opłaciła się przez co sam zainteresowany musiał szukać jazdy. Zdecydował się na wypożyczenie do dobrze znanego sobie klubu -Enea Polonii Piła. Tym razem ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, a Cyfer z miejsca stał się liderem ekipy z Grodu Staszica. W 49 wyścigach zdołał wywalczyć aż 109 punktów z 5 bonusami co przełożyło się na drugą średnią w lidze na poziomie 2,327 pkt/bieg.

W Pile przed kolejnym sezonem mierzą wysoko, chcąc włączyć się o walkę o awans. W ambitnych planach miejsce dla Cyfera oczywiście było, ten jednak zdecydował się wybrać ofertę rywala z Tarnowa. Sam zainteresowany w rozmowie z asta24.tv zdradza detale tych negocjacji.

Nigdy nie palę za sobą mostów, żyjemy w dobrych relacjach. Stwierdziłem, że to będzie dla mnie lepsza droga, bo Unii też mocno na mnie zależało i czują, że jestem wartościowym zawodnikiem. I to też pokazali. Ja będę starał się z siebie dawać sto procent – podkreśliła nowa Jaskółka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to