Jonas Jeppesen zawodnikiem Polonii Piła!

2. Liga Żużlowa – Jeppesen przechodzi do Piły.

Enea Polonia Piła nie zwalnia tempa na rynku transferowym. Do kadry prowadzonej przez Hansa Nielsena dołączył jego rodak Jonas Jeppesen. Sam zainteresowany liczy, że w Grodzie Staszica odbuduje dawną formę.

Duńczyk, który przed laty wydawał się jednym ze sporych talentów z Kraju Hamleta brylował w barwach Tauron Włókniarza Częstochowa w PGE Ekstralidze. Po dobrym sezonie, loty zaczął obniżać na tyle drastycznie, że zaufanie do niego utracili działacze spod Jasnej Góry, a sam żużlowiec rozpoczął swoją tułaczkę po klubach.

Miniony rok Jonas Jeppesen spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Trans MF Landshut Devils. 25 – latek wykręcił niezbyt oszałamiającą średnią na poziomie 1,262 pkt/bieg, lecz ma spore nadzieje, że nawiąże do wyniku z 2019 roku, kiedy to w barwach Polonii Piły notował o ponad pół punktu więcej statystycznie, a dokładnie 1,875 pkt/bieg.

Kadra Pilan tym samym jest praktycznie skompletowana. Jeppesen dołącza do wcześniej podpisanych Ellisa, Kościucha, Gilkesa i Knudsena. Jedyną niewiadomą jest drugi polski senior oraz młodzieżowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to