Kevin Woelbert z nowym klubem

2. Liga Żużlowa – Kevin Woelbert z nowym klubem!

Były zawodnik Texom Stali Rzeszów długo bezrobotny nie pozostawał. Po Niemieckiego żużlowca sięgnęli włodarze Ultrapur Startu Gniezno, którego ma być jednym z liderów.

Rozgrywki 2023 dla naszego zachodniego sąsiada nie do końca ułożyły się po jego myśli. Z początku kampanii doświadczony żużlowiec mógł liczyć na stałe miejsce w składzie Żurawi, lecz z biegiem czasu je utracił na rzecz ściągniętego Krystiana Pieszczka. Co ciekawe Niemiec podczas pięciu meczy wykręcił średnią na poziomie bagatela 2,1 pkt/bieg, jednak jak sternicy klubu z Rzeszowa przyznali otwarcie, postawa Kevina na wyjeździe była nieco słabsza co zaważyło o jego odsunięciu od składu.

W kuluarach doszły także pewne niesnaski jakoby sam zawodnik odmawiał przyjazdu na treningi, lecz jak sam wspomniał te nie miały większego sensu, bowiem skład był już przed nimi wybrany. W przyszłym roku problemy te Woelberta dotyczyć nie będą, a ten stanie się ostatnim elementem układanki Startu Gniezno, gdzie złączy siły z Kevinem Fajferem, Samem Mastersem, Hubertem Łęgowikiem oraz Casprem Henrikssonem w walce o jak najlepszy wynik.

Dla Niemca będzie to powrót do pierwszej stolicy Polski. Już w 2008 roku jako 19-letni żużlowiec miał okazje przywdziewać kevlar Orłów z Wielkopolski. Wtedy zakończyło się to awansem do wyższej klasy, jak będzie teraz już za kilka miesięcy się przekonamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to