Kolejarz Opole zamyka okienko transferowe z przytupem

2. Liga Żużlowa – Kolejarz Opole zamyka okienko transferowe z przytupem!

Ostatni dzień okresu transferowego w polskich ligach żużlowych stanął pod znakiem ruchów kadrowych Kolejarza Opole. Ekipa Zygmunta Dziemby znacząco wzmocniła swoje szeregi i może zaskoczyć faworytów w przyszłorocznych rozgrywkach!

W Opolu otwarcie od jakiegoś czasu mówili, że nie zamierzają bić się o awans, a chcą jedynie przejechać spokojny sezon bez żadnych perturbacji. Jednakże w ostatni dzień okienka transferowego działacze Kolejarza poczynili szereg transferów. Do wcześniej podpisanych Mathiasa Thoernbloema, Filipa Hjelmlanda czy Roberta Chmiela dołączyło aż trzech zawodników.

Dwóch z nich to obcokrajowcy w osobach Emila Breuma i Kevina Juhl Pedersena. Pierwszy z Duńczyków kibicom z Opolskiego jest już bardzo dobrze znany. W minionym sezonie zaliczył dziewięć meczów, natomiast drugi reprezentant Danii pokazał się z bardzo dobrej strony podczas startów w Optibet Lokomotivie Daugavpils. Obaj w przyszłym roku dołączą do ekipy Kolejarza na podstawie wypożyczenia z GKM-u Grudziądz, mogąc występować na pozycjach do lat U24.

Jako trzeci podpis złożył jeden z liderów minionej kampanii dla Grupa Azoty Unii Tarnów, Paweł Miesiąc. Co prawda ósmy najlepszy zawodnik zakończonego sezonu 2023 na torach Drugoligowych nie w kontrakcie nie ma podanych warunków finansowych, lecz jak działacze zapewniają te zostaną uzupełnione tuż po podpisaniu umowy sponsorskiej z nowym podmiotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to