Kolejne nazwiska w pierwszej stolicy Polski

2. Liga Żużlowa – Kolejne nazwiska w pierwszej stolicy Polski!

Ultrapur Start Gniezno domknął kadrę na przyszłe rozgrywki dwoma kolejnymi umowami. Te z klubem zawarli Kyle Howarth oraz Kacper Gomólski.

Pod koniec okienka transferowego działacze Orłów z Wielkopolski byli niezwykle aktywni. W mediach klubowych dzień w dzień pojawiały się informacje o nowych podpisach, a kadrę dowodzą przez Tomasza Fajfera domknęli dwaj doświadczeni żużlowcy.

Pierwszym z nich jest Kyle Howarth, dla którego będzie to pierwszy sezon w Polsce. Jak sam żużlowiec przyznaje, chciałby powalczyć o skład i przekonać sztab szkoleniowy o swoich umiejętnościach. Te posiada spore, co nie raz pokazał swoimi występami na Wyspach dowożąc najlepszych za plecami. Drugim uzupełnieniem natomiast jest kapitan Startu, Kacper Gomólski.

Za wychowankiem Gnieźnieńskiego klubu jednak dość przeciętny sezon. Popularny „Ginger” miał stanowić o sile formacji krajowej, a jak okazało się był on daleki od swojej optymalnej dyspozycji kończąc sezon ledwie z 30. średnią w lidze na poziomie 1,638 pkt/bieg. Gomólski jednocześnie jest trzecim Polakiem w kadrze Startu za plecami Huberta Łęgowika i Kevina Fajfera. O sile Wielkopolan decydować będzie zagraniczne trio Sam Masters, Kevin Woelbert oraz Casper Henriksson.

Postaw mi kawę na buycoffee.to