Smolinski opuszcza Landshut Devils!

2. Liga Żużlowa – Legenda opuszcza klub!

Ponad dwudziestoletnia przygoda Martina Smolinskiego z Trans MF Landshut Devils dobiegła końca. Diabły w piątek poinformowały o fiasku negocjacji z legendą czarnego sport w Niemczech.

Wieść o przymusowej relegacji Trans MF Landshut Devils sprawiła spory kłopot włodarzom Bawarskiej drużyny. Gwiazdy natychmiast opuściły jej szeregi, a na domiar złego nasi zachodni sąsiedzi w przyszłym roku nie będą mogli walczyć nawet o awans. Mimo to oficjele zdołali już w dużej mierze zamknąć skład, jednak nadal z tyłu głowy zastanawiano się co dalej z Martinem Smolinskim. Legenda niemieckiego żużla wciąż jest aktywnym zawodnikiem potrafiącym zrobić różnice, co za tym idzie Sławomir Kryjom jak i Klaus Zwerschina widzieli doświadczonego rajdera w zestawieniu na kolejne rozgrywki.  Jak się jednak okazało nic z tego, obie strony nie zdołały dojść do porozumienia co do warunków kontraktu!

Wyniki osiągane przez Martina w ubiegłym sezonie nie były satysfakcjonujące ani dla Martina, ani dla klubu. Jednak dla nas nie liczy się tylko jeden sezon, więc dlatego złożyliśmy mu ofertę przedłużenia kontraktu. Niestety, ale Martin nie przyjął tej oferty i ostatecznie musimy to zaakceptować i uszanować – powiedział cytowany przez media klubowe Bernhard Muggenthaler.

Szef zespołu jednocześnie przyznał, że klub musi wprowadzić do działania plan B i przeszukać na nowo rynek transferowy – Pojawiały się różne zapytania ze strony zawodników, którzy chcieliby u nas podpisać kontrakty. ale nie zawracaliśmy sobie tym głowy. Teraz jednak sytuacja się zmieniła – dodał.

Tym samym przyszłość Smolinskiego stoi pod sporym znakiem zapytania. Sam zainteresowany może nawet nie wrócić na „krótkie” tory i zająć się przygotowywanie sprzętu co sprawia mu dużo przyjemności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to