Lars Skupień oraz Tomasz Orwat w ekipie z Opola!

2. Liga Żużlowa – Skupień i Orwat także w Kolejarzu Opole.

Koniec okienka transferowego wcale nie oznacza tego, że wszyscy zawodnicy zostali już zaprezentowani. Włodarze Opolskiego klubu ogłosili podpisanie umów z dwoma kolejnymi żużlowcami.

Kadra Kolejarza Opole na przyszłoroczne rozgrywki wygląda doprawdy ciekawie. Brakuje tam gwiazd jak w przypadku ośrodków z Piły czy Tarnowa, ale co ważniejsze Opolanie zbudowali zestawienie pełne solidności, a także zachowali sporą cześć dobrze znanych sobie zawodników. Trzon składu stanowić będą Robert Chmiel, Mathias Thoernblom oraz Filip Hjelmland jak i tamtejsza młodzież, o której w samych superlatywach wypowiada się Prezes Zygmunt Dziemba.

Dodatkowo działacze ściągnęli Pawła Miesiąca, Emila Breuma, Kevina-Juhl Pedersena czy Stanisława Melnyczuka. Teraz do zestawienia dołączają także Lars Skupień oraz Tomasz Orwat. W przypadku wychowanka ROW-u Rybnik to potencjalna szansa na pokazanie się i wywalczenie miejsca w składzie. Możliwości ma spore jednak, póki co w roli seniora jedynie zdążył zaprezentować się w zastępstwie za kontuzjowanego zawodnika Cellfast Wilków Krosno.

Natomiast dla Tomasza Orwata kontrakt ten jest niezwykle ważny, gdyż jego parasol ochronny jako zawodnika do lat 24 wygasł. Pierwszy rok w roli seniora jak wiemy jest często zgubny stąd też niewątpliwa radość byłego zawodnika Metalika Recykling Kolejarza Rawicz.

Marcina Sekułę przed początkiem rozgrywek będzie czekać spory ból głowy. Miejsc w składzie oprócz juniorów i zawodników U-24 jest jedynie cztery, a chętnych zdecydowanie więcej. Mimo to taka walka może okazać się motorem napędowym dla Opolan.

Postaw mi kawę na buycoffee.to