Casper Henriksson zostaje w Starcie Gniezno

2. Liga Żużlowa – Ważne ogniwo zostaje w Gnieźnie.

Casper Henriksson, piąty najlepszy junior na świecie pozostaje na kolejny rok w Ultrapur Starcie Gniezno. Orły z Wielkopolski tym samym zatrzymały bardzo ważne ogniwo ekipy sterowanej przez Tomasza Fajfera.

Już jakiś czas temu, gdy Gnieźnianie poinformowali o swoich pierwszych kontraktach z Kevinem Fajferem i Hubertem Łęgowikiem sporo mówiło się o młodym Szwedzie. Skandynawa zachwalał sam sternik, Paweł Siwiński, który otwarcie przyznał, że Henriksson jest jego ulubieńcem i faworytem. Działacz podkreślał także ważność przedłużenia umowy na kolejny rok. Chętnych na utalentowanego jeźdźca nie brakowało, jednak to Orły z Wielkopolski zatrzymały swój talent.

Wieść o tym w piątkowe popołudnie przekazał sam klub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Co prawda Szwed zgodnie z nowymi regulacjami nie będzie mógł występować jako junior co czynił w minionym sezonie, lecz jako zawodnik do lat 24.

Z nieukrywaną przyjemnością pragniemy Wam zakomunikować, że w przyszłorocznych rozgrywkach tego żużlowca nadal będziemy oglądać w czerwono-czarnych barwach! Szwed Casper Henriksson pozostaje z nami i w sezonie 2024 reprezentować będzie Ultrapur Start Gniezno! – możemy przeczytać w komunikacie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to