Mathias Thoernblom z nowym kontraktem.

2. Liga Żużlowa – Ważne ogniwo zostaje w Opolu!

Wiele mówiło się o sytuacji Opolskiego Kolejarza przed kolejnym sezonem. Włodarze klubu potwierdzili właśnie pozostanie w zespole bardzo ważnego zawodnika jakim jest Mathias Thoernblom!

Po odejściu firmy Bedmet ze sponsorowania czarnego sportu w Opolu pojawiły się głosy co dalej będzie z żużlem na obiekcie przy ulicy Wschodniej 2. Prezes Dziemba co prawda uspokajał i podkreślał, że rozmowy zarówno ze sponsorami i zawodnikami są w toku.

Prowadzimy wiele rozmów ze sponsorami oraz zawodnikami. Te rozmowy nie rozpoczęły się teraz, ale trwają już jakiś czas i my jesteśmy dobrej myśli. Nie śpimy i prowadzimy wiele rozmów. Wzorem poprzednich sezonów chcemy mieć wąską kadrę – mówił w rozmowie z klubowymi mediami Zygmunt Dziemba.

W kadrze prowadzonej przez Marcina Sekułę do czwartkowego popołudnia był jedynie Robert Chmiel mający ważną umowę na kolejny sezon. Fakt ten zmienił się wraz z ogłoszeniem pozostania w Opolskim Szweda Mathiasa Thoernbloma na kolejne dwa lata. 31 – latek rodem z Malmo w pełni zdrowia do bardzo silny punkt Kolejarza co pokazały poprzednie lata. W tegorocznej kampanii mimo kontuzji zdołał wykręcić średnią na poziomie 1,944 pkt/bieg będącą czwartym rezultatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to