Artiom Łaguta o braku możliwości startów

Artiom Łaguta nie może pogodzić się z brakiem startów!

Sankcję na rosyjskich i białoruskich zawodników kategorycznie wykluczają możliwość ich startów w rozgrywkach pod patronatem FIM jak i PZM. Wiele krajowych federacji postąpiło podobnie przez co wykluczonym nacjom zostają tylko i wyłącznie ich macierzyste rozgrywki. Jednak w przypadku Artioma Łaguty nawet i to jest niemożliwe.

Zakaz startów dla Mistrza Świata w swoich rodzimych stronach to pokłosie jego ostrych słów, w których zdecydowanie potępia działania swojej ojczyzny. Związek natychmiast za nie zawodnika wykluczył, zawieszając jego licencję.

Artiom jednak jak wiemy posiada polskie obywatelstwo i od lat mieszka w Polsce czym chce uzasadnić swoje starania o polską licencję żużlową. Jak dowiedzieliśmy się Rosjanin wystosował już dawno stosowne pismo do władz PZM o przyznanie mu takowej licencji jednak odpowiedzi nie otrzymał.

Pomoc udzielił mu jego klub, Betard Sparta Wrocław, która zgłosiła zawodnika na egzamin o licencję żużlowa. Ów test miał się odbyć w Zielonej Górze, jednak oficjele związku od razu i stanowczo odpowiedzieli iż szans na przystąpienie Łaguty do egzaminu nie ma. Polski Związek Motorowy nie zamierza odpuszczać sankcji nałożonych na sportowców „Sbornej”.