Znamy obsady półfinałów DPŚ we Wrocławiu

DPŚ – Znane obsady Półfinałów we Wrocławiu!

Już za niespełna półtorej miesiąca Stadion Olimpijski we Wrocławiu będzie świadkiem pierwszego od sześciu lat Drużynowego Pucharu Świata. Poznaliśmy obsady zawodów Półfinałowych!

Speedway Of Nations ku uciesze wielu fanów w tym roku zostało zastąpione starą i sprawdzoną formułą Drużynowego Pucharu Świata. Pewne ulepszanie rozgrywek czarnego sportu po prostu nie przechodzą i tak właśnie stało się z SoN. Ten jednak całkowicie nie odchodzi, bowiem wróci za rok. FIM zadecydował, iż oba turnieje będą się odbywać naprzemiennie, lecz z tą różnica, iż DPŚ odbędzie się raz na trzy lata.

W tym roku rywalizacja rozegra się w dniach 25-29 lipca we Wrocławiu. Stadion Olimpijski ugości dziewięć reprezentacji, a Polska jako gospodarz rozstawiona jest już w Finale. W pierwszym półfinale zmierzą się ekipy z Czech, Niemiec, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Drugiego dnia na tor wyjadą Australijczycy, Duńczycy, Finowie i Francuzi.  Wygrani dołączą do Orłów, a ostatniego uczestnika wielkiej batalii poznamy za sprawą baraży, w których wezmą udział zespoły z drugich i trzecich miejsc.

Dla Polaków historia DPŚ maluje się w pięknych barwach. Orły podnosiły trofeum aż ośmiokrotnie, w tym także jako ostatni podczas finału z 2017 roku rozgrywanego w Lesznie! Liczymy, iż podopieczni Rafała Dobruckiego zamażą plamę pozostawioną po Speedway Of Nations sprzed roku.

Kalendarz Drużynowego Pucharu Świata 2023 we Wrocławiu:

25 lipca: 1. Półfinał DPŚ 2023

26 lipca: 2. Półfinał DPŚ 2023

28 lipca: Baraż o miejsce w Finale

29 lipca: Finał DPŚ 2023