Francis Gusts wypożyczony do PSŻ Poznań!

Francis Gusts wypożyczony do PSŻ Poznań!

Opuszczenie przez Francisa Gusta Lokomotivu Daugavpils i przejście do Betard Sparty Wrocław było dużym zaskoczeniem. Gusts jednak powróci do ścigania na poziomie 2. Ligi Żużlowej.

Gusts został wypożyczony do PSŻ Poznań, o czym klub poinformował w swoich social mediach. To kolejne wzmocnienie po przyjściu na funkcję trenera Tomasza Bajerskiego. Po transferze Francisa znacząco wzrosła siła formacji juniorskiej skorpionów. Oprócz Gusta, na pozycji gości będą wychowankowie Arged Malesy Ostrów – Sebastian Szostak oraz Kacper Grzelak. Dużym ułatwieniem dla klubu jest powrót możliwości korzystania z zagranicznego juniora na najniższym poziomie rozgrywkowym. Klub przez to, że  nie prowadzi szkolenia. Zakontraktowani wcześniej Benjamin Basso czy Aleksandr Kajbuszew będą musieli wykazać się większym zaangażowaniem. W obecnej drużynie Tomasza Bajerskiego i Adriana Gomólskiego będzie sporo walki o miejsce w składzie.  

Francis Gusts jest dużym objawieniem sezonu, uzyskał bardzo dobrą średnią 1,791pkt. co dało mu 22. miejsce w 2. Lidze Żużlowej. Był czwartym zawodnikiem Lokomotivu.

Rok 2021 był dla niego udany także na tle reprezentacyjnym gdzie zajął 6 miejsce na mistrzostwach świata juniorów indywidualnie oraz został juniorskim mistrzem Europy. 

Łotysz będzie ważnym ogniwem składu Betard Sparty Wrocław na rozgrywki Ekstraligi U24. Jednak drużyna skorpionów zapewni zawodnikowi wiele okazji do regularnej jazdy.