IMP – Canal+ żąda wyjaśnień!

Po weekendowym blamażu w Krośnie nie obędzie się bez kar, a tym bardziej nie ujdzie na sucho to, temu kto spowodował, że tor znalazł się w takim stanie. Telewizja Canal+ wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Po emocjach w Finale Drużynowego Pucharu Świata liczyliśmy, że otrzymamy wisienkę na torcie za sprawą trzeciego turnieju z cyklu Canal+ Indywidualnych Mistrzostw Polski. Tak niestety nie było. Wyszedł blamaż i pośmiewisko, bowiem przez dwa dni organizatorzy nie zdołali doprowadzić toru do stanu regulaminowego, zapewniającego bezpieczne ściganie.

Kwestie te budzą szczególne zainteresowanie, gdyż wokół tego utworzyła się bardzo niezdrowa otoczka. Każdy zrzuca winę na siebie poczynając od klubu do organizatora, a nawet zawodników. Niejasne wytłumaczenia ze strony Zbigniewa Fiałkowskiego dodają także oliwy do ognia. W tej toksycznej sytuacji nikt nie chce powiedzieć, co nie wyszło, a kibice dwa dni z rzędu zmarnowali swój cenny czas na grzanie siedzeń bez celu. Swoje stanowisko w tej sprawie zabrała telewizja Canal+, która ów cykl sponsoruje oraz nadaje.

„Jako partner tytularny i oficjalny nadawca cyklu IMP jesteśmy zaskoczeni sposobem organizacji finałów i podobnie jak kibice oczekujemy oficjalnych wyjaśnień ze strony Głównej Komisji Sportu Żużlowego PZM. Zależy nam przede wszystkim na ustaleniu faktów i rzeczywistych okoliczności, które doprowadziły do odwołania niedzielnych i poniedziałkowych zawodów w Krośnie. Te nadal pozostają dla nas niejasne. Liczymy jednocześnie, że organizatorzy wyciągną właściwe wnioski i podejmą wszystkie możliwe działania, aby cykl nie został zakończony w atmosferze skandalu.”

Czeka nas bardzo „ciekawy” okres w historii polskiego żużla. Dawno tak gorąco nie było, a tym bardziej kiedy chcemy wychodzić na profesjonalną i najlepszą ligę na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to