IMP – Poznaliśmy sporą część obsady Challenge’u!

W czwartek na torach w Gnieźnie, Krośnie oraz Krakowie działo się sporo. Odbyły się tam rundy eliminacyjne do IMP Challenge. Nazwiska, które wywalczyły awans nie zaskakują, lecz nie obyło się bez kilku niespodzianek, a także problemów z torem przez które Gdańska runda została przełożona.

Już 30 maja w Pile rozegrana zostanie najprawdopodobniej najważniejsza część eliminacji dla wielu żużlowców. To właśnie w Grodzie Staszica wyłoniona zostanie ósemka, która dołączy do stawki elitarnego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski i zawalczy o kultową przechodnią czapkę Kadyrowa.

Zmagania w Krośnie odbyły się bez żadnych problemów, a o zaskoczeniach mówić nie możemy. Kacper Woryna zrobił to co do niego należało i z kompletem punktów zameldował się w Challenge’u. Za jego plecami uplasował się reprezentant Wilków – Norbert Krakowiak. Dobre zawody odjechał także Wiktor Lampart, a bliski zaskoczenia był Lars Skupień, który ostatecznie przegrał bieg dodatkowy przeciwko Glebowi Czugunowowi, Świetne zawody odjechał także Bartosz Bańbor czy Piotr Świercz, ocierając się o bieg dodatkowy.

TOP 4 Eliminacji w Krośnie:

1. Kacper Woryna (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Norbert Krakowiak (Cellfast Wilki Krosno) – 12 (2,2,3,2,3)
3. Wiktor Lampart (KS Apator Toruń) – 11 (3,2,3,1,2)
4. Gleb Czugunow (Arged Malesa Ostrów) – 10+3 (3,3,0,3,1)

Nie mniej ciekawie było w Krakowie, gdzie kibice po raz pierwszy od dawna w akcji mogli zobaczyć ekstraligowców. Swoich fanów nie zawiódł z pewnością Piotr Pawlicki, który wygrał rywalizacje z dorobkiem 13 oczek. Identyczny wynik skompletował także Robert Chmiel, zawodnik OK Kolejarza Opole występującego na co dzień w KLŻ. O dwa ostatnie premiowane awansem miejsca batalię w biegu dodatkowym stoczyli Przemysław Pawlicki, Mateusz Szczepaniak oraz Marcin Nowak. Wyższość rywali mimo zaciętej walki uznać musiał kapitan Texom Stali Rzeszów, kończąc zawody na pechowej piątej lokacie.

TOP 4 Eliminacji w Krakowie:

1. Piotr Pawlicki (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) – 13 (3,3,1,3,3)
2. Robert Chmiel (OK Kolejarz Opole) – 13 (3,2,3,2,3)
3. Przemysław Pawlicki (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) – 12+3 (2,1,3,3,3)
4. Mateusz Szczepaniak (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 12+2 (3,3,2,1,3)

W Gnieźnie z kolei faworyci oszczędzili sobie nerwów i świetne zawody odjechał Jarek Hampel, autor 13 punktów. Tyle samo na swoim koncie uzbierał Bartosz Smektała, a czwórkę uzupełnili Kevin oraz Oskar Fajfer. Bliscy walki o awans byli Daniel Kaczmarek czy Hubert Łęgowik.

TOP 4 Eliminacji w Gnieźnie:

1. Jarosław Hampel – 13 (3,3,3,3,1)
2. Bartosz Smektała – 13 (2,3,3,3,2)
3. Oskar Fajfer – 11 (2,2,1,3,3)
4. Kevin Fajfer – 11 (3,3,1,2,2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to