IMP – Przyjemski za Pawlickiego.

W niedzielne popołudnie na Krośnieńskim owalu rozegrany zostanie ostatni z trzech finałów cyklu wyłaniającego Indywidualnego Mistrza Polski. Z powodu kontuzji Piotra Pawlickiego dojdzie do wymuszonej zmiany na liście startowej.

Obecny zawodnik Betard Sparty Wrocław doznał urazu podczas drugiego finału Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pile. Tam Adrian Gała nie opanował swojego motocykla po próbie odbicia pozycji. Piter na tyle nieszczęśliwie upadł na nogę, że kontuzją pachniało w powietrzu momentalnie. Ta oczywiście po badaniach się potwierdziła, a złamanie kości skokowej wykluczyło go z dalszej rywalizacji zarówno w cyklu jak i lidze.

Tym samym trzecią szansę do występu z najlepszymi polskimi zawodnikami otrzymał Wiktor Przyjemski. Utalentowany junior wcześnie zastępował Dominika Kuberę, a w Pile jako rezerwowy po urazie Pawlickiego miał swoje szanse. Nie inaczej będzie w Krośnie. Sam zainteresowany tak to skomentował w informacji prasowej przed turniejem.

„Bardzo się cieszę, że po raz trzeci będę miał okazję rywalizować z najlepszymi polskimi zawodnikami.  Mam świadomość, że wskakuję w miejsce tych, którzy ulegają kontuzji, ale żużel to taki sport, w którym tego typu sytuacje zdarzają się bardzo często. Piotrowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia i ścigania. Dla mnie udział w tego typu zawodach, to duża frajda, ale też nauka. Swoje umiejętności mogę weryfikować na tle trudnych rywali. Cieszę się z każdego zdobytego punktu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Nie jest ich mało, ale gdyby nie błędy, byłoby pewnie więcej. Do Krosna jadę zmotywowany, bo jak każdy zawodnik, bardzo chcę wygrywać”

Postaw mi kawę na buycoffee.to