Tomasz Lorek o sytuacji w Betard Sparcie Wrocław

Jak Betard Sparta Wrocław załata lukę po Artiomie Łagucie?

Tytularne pytanie na pewno spędza sen z powiek nie jednego fana wrocławskiego zespołu, a także włodarzy czy trenerów klubu. Obrońcy Drużynowego Tytułu Mistrza Polski z sezonu 2021, łatwego zadania mieć nie będą, bo jak dobrze wiemy po sankcjach na rosyjskich i białoruskich żużlowców muszą sobie oni radzić bez Artioma Łaguty!

Jeden z najnowszych nabytków Eleven Sports na nadchodzący sezon, czyli powracający do roli eksperta żużlowego Tomasz Lorek uważa, że Wrocław stracił najwięcej na sankcjach: „Wrocław stracił zdecydowanie najwięcej, jeśli chodzi o inwazję Rosji na Ukrainę. Sama wojna bez dwóch zdań jest oczywiście zachowaniem haniebnym. Natomiast brak Artioma Łaguty będzie sporym uszczerbkiem. Po Janowskim i Woffindenie był on ich trzecim filarem.”

W oczach ekspertów zawodnikiem wyrastającym przed szereg jeśli chodzi o zastąpienie indywidualnego mistrz świata to Daniel Bewley. Anglik bez wątpienia duży argument daje swoim poprzednim świetnym sezonem, a zbiera to choćby żniwa tym iż został zaproszony do zastępowania Rosjan w cyklu Grand Prix.

Tomasz Lorek zauważa także jak dużą rolę w zdobyciu Mistrzostwa przez wrocławian miał Greg Hancock: „Ostatni tytuł dla wrocławian wywalczyli oczywiście chłopcy na torze, jednak ja uważam, że tak łatwo by to nie przyszło gdyby nie pokerowy ruck Andrzeja Rusko. Namówił on Grega Hancocka. Wiadomo, że zawodnicy inaczej odnoszą się do Grega, a inaczej do Dariusza Śledzia, który przecież zdobył dla Sparty mistrzostwo w latach 90.”