Jak radzą sobie Rosjanie po zawieszeniu?

Jak radzą sobie Rosjanie nie mogący startować w lidze?

Jak dobrze wiemy sankcję nałożone na Rosyjskich zawodników stanowczo zakazują im startować w zawodach organizowanych w Polsce. Reprezentanci „Sbornej” zatem zostali tak naprawdę bez pracy, ale czy jednak?

Niedawnym tematem-burzą było to iż Artiom Łaguta trenował bez przeszkód wraz z innymi zawodnikami Betard Sparty Wrocław, a samo wstawienie zdjęcie przez zawodnika dodało oliwy do ognia. PZM długo nie czekał z reakcją i wydał zakaz uczestnictwa dla Rosjan w zorganizowanych treningach.

Komunikat Głównej Komisji Sportu Żużlowego w Polsce brzmiał następująco: „Zawodnik krajowy lub zagraniczny bez ustalonej przynależności klubowej może uczestniczyć w treningach na torze żużlowym organizowanych przez klub pod warunkiem posiadania:  prawa do przedłużenia licencji „Ż” lub FIM i FIM Europa, karty zdrowia zawodnika z aktualnym wpisem badania lekarskiego zgodnie z Regulaminem Medycznym PZM oraz polisy ubezpieczeniowej NNW w wysokości określonej przez PZM”. Licencję FIM jak dobrze wiemy Rosjanom zostały zawieszone, co sprawia jasno sprawę, iż żaden z nich nie może nawet trenować. Polskie kluby jednak nie zostawiły zawodników na lodzie.

Jeśli chodzi o Emila Sajfutdinova, będzie on pełnił rolę doradcy do momentu swojego zawieszenia, a chociażby Sergiejowi Łogaczewow zaproponowano pracę mechanikiem w ROW’ie Rybnik. Póki co nie wiadomą jest jaką rolę będzie pełnił aktualny Mistrz Świata Artiom Łaguta.