Kolejne zawieszenie Rosjan

Kolejne kłopoty Rosjan!

Problemy nie omijają rosyjskich zawodników. Po tym kiedy nałożone zostały na nich sankcję przez Międzynarodową Federację Motocyklową, a w późniejszym następstwie przez krajowe federację tak teraz stało się coś czego wielu z nas by nie przypuszczało.

Mistrz Świata Artiom Łaguta oraz Wadim Tarasienko zostali zawieszeni przez swoją rodzimą federację. Przez co nie będą mogli brać udziału w rozgrywkach jak i turniejach organizowanych w ojczyźnie.

Dyskwalifikacja to pokłosie słów wypowiadanych przez obydwóch żużlowców, które pojawiły się po wybuchu napaści rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Obaj wypowiedzieli się w niepochlebnych dla władz słowach. Oficjalny komunikat zawieszający żużlowców ukazał się wczoraj. Możemy w nim przeczytać:

„Komisja Wyścigów Torowych poddała analizie wypowiedzi rosyjskich żużlowców, Artioma Łaguty i Wadima Tarasienko w mediach społecznościowych i na platformach internetowych. Uderzają one w honor i godność Federacji Rosyjskiej, jak i prezydenta Federacji Rosyjskiej – Władimira Putina. Zawodnicy, którzy opublikowali wypowiedzi i niegodne opinie na temat sytuacji w kraju, nie zasługują na miano dumnych rosyjskich sportowców, jak i na reprezentowanie honoru Federacji Rosyjskiej na zawodach międzynarodowych”.

Tak więc Artiom Łaguta jak i Wadim Tarasienko oprócz cofniętej Międzynarodowej licencji żużlowej, mają zawieszoną także krajową licencję co w zasadzie pozbawia ich jakiejkolwiek okazji do startów na owalach.