Bachhuber_ _Chce wycisnąć wszystko, co się da_

Krajowa Liga Żużlowa – Bachhuber: „Chce wycisnąć wszystko, co się da”

Trans MF Landshut Devils minionego okienka transferowego dobrze nie zapamiętają. Bawarczycy stracili swój największy talent, a ponadto zostali relegowani na najniższy szczebel rozgrywkowy. Chęci do walki jednak nadal są spore, a w swój postęp wierzy Erik Bachhuber.

Działacze z Niemiec po listopadowym okresie transferowym mieli spory orzech do zgryzienia. Ekipa dowodzona przez Klausa Zwerschinę została znacząco przebudowana, a przede wszystkim odeszli praktycznie wszyscy liderzy z Kai’em Huckenbeckiem na czele. Szeregi juniorskie opuścił także Norick Bloedorn. Mimo to Bawarczycy zdołali sprowadzić uznane nazwiska w swoje szeregi oraz zatrzymać Kima Nilssona, po czym jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że nawet gdyby Diabły wygrały ligę nie będą mogły awansować na wyższy poziom rozgrywkowy. To jednak nie gasi zapału chociażby Erika Bachhubera, który w rozmowie ze speedweek.com przyznaje, że będzie chciał poczynić postępy w porównaniu do zeszłego sezonu – Spróbuję przejąć rolę Noricka i zdobywać tyle punktów, co on to robił. Chcę, abyśmy mieli silną formację młodzieżową, taką, jaką był duet Bachhuber – Bloedorn. Ważne jest, by zachować pewność siebie i być konsekwentnym w zdobywaniu punktów. W ostatnim sezonie w gronie młodzieżowców chcę wycisnąć wszystko, co się da – w polskiej lidze, ale i w SGP2 oraz odebrać Norickowi tytuł mistrza kraju – przyznał młody zawodnik.

Niemiec jednocześnie dodał, że rozumie w pełni decyzje Bloedorna, który chce się rozwijać i iść do przodu – Norick zawsze był lepszym zawodnikiem z naszej dwójki. Próbowałem nadążać za jego wynikami, ale to było za mało, by osiągnąć lepsze rezultaty. Zdecydował się w nowym sezonie wykorzystać szansę i uważam, że zrobił całkowicie słusznie – podsumował 21 – latek.

Co warto nadmienić Bachhuber w okresie zimowym oprócz przygotowań do sezonu poświęca się pracy inżyniera mechatroniki pojazdów, na co przeznacza 4 dni w tygodniu. Ten stan rzeczy potrwa jednak tylko do litego, kiedy to całkowicie skupi się na czarnym sporcie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to