David Bellego najlepszym zawodnikiem? Ekspert nie ma wątpliwości

Krajowa Liga Żużlowa – Bellego najlepszym zawodnikiem? Ekspert nie ma wątpliwości.

Jeszcze nie tak dawno czołowy zawodnik zaplecza Elity oraz solidny punkt FOGO Unii Leszno w sezonie 2022. David Bellego poszuka dawnej formy w Krajowej Lidze Żużlowej w barwach Grupa Azoty Unii Tarnów. Jacek Frątczak nie ma wątpliwości co do Francuza.

Tegorocznego okienko transferowe nakreśliło nam w co celują poszczególnie ekipy na najniższym szczeblu rozgrywkowym. Na przód wychodzą zespoły z Tarnowa oraz Piły, gdzie sięgnięto po znane nazwiska. Jednym z takich jest chociażby David Bellego, który w przyszłym sezonie będzie Jaskółką. Zdaniem Jacka Frątczaka, Francuz może zabłysnąć – Mówimy o zawodniku, który jeszcze niedawno jeździł w PGE Ekstralidze, Indywidualnych Mistrzostwach Europy i był najlepszym zawodnikiem pierwszej ligi. To wszystko nie wydarzyło się w jakiejś odległej przeszłości. Poza tym on ma dopiero 30 lat. Wiele sezonów jeszcze przed nim.  Spodziewam się, że to będzie żużlowiec na ponad 10 punktów w każdym meczu. Nie ukrywam, że w sezonie 2025 widzę go w czołowej piątce, ale Speedway 2. Ekstraligi. Obserwowałem go wiele razy i wiem, że ma potencjał sprzętowy i jeździecki, by się odbudować – zaznaczył w rozmowie z polskizuzel.pl

Menedżer ekip z Torunia czy Zielonej Góry dodał, że kierunek drugoligowy jest radykalny, jednak dla wielu zawodników daje wyśmienite rezultaty. Tym bardziej Bellego pojedzie w drużynie ze sporymi ambicjami – Druga liga jest radykalnym krokiem, ale zrobił dobrze. Wybrał zespół z wielkimi aspiracjami. Można powiedzieć, że są one spójne z tym, co chce zrobić sam zawodnik. Zarówno Unia Tarnów, jak i David Bellego chcą przecież awansować o jeden poziom rozgrywkowy. Uważam, że ta współpraca wyjdzie jednej i drugiej stronie na dobre – podsumował Jacek Frątczak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to