Co z kontraktem Miesiąca?

Krajowa Liga Żużlowa – Co z kontraktem Miesiąca?

Kolejarz Opole w okienku transferowym pozyskał Pawła Miesiąca, jednak podpisana umowa to jedynie kontrakt warszawski nie mający zapisów finansowych. Sprawa nieco się komplikuje o czym wspomina sam zawodnik.

Doświadczony zawodnik tegoroczny sezon rozpoczął dość późno, bowiem już w trakcie rozgrywek dołączył do ekipy Grupa Azoty Unii Tarnów. Tam praktycznie z miejsca stał się liderem i bardzo pewnym punktem drużyny. Mimo to po sezonie zakończonym na 8. miejscu pośród najskuteczniejszych zawodników Krajowej Ligi Żużlowej, ówczesnej 2. Ligi Żużlowej nie znalazł miejsca w składzie Tarnowian. Sam zainteresowany odniósł się do tego w rozmowie z „Tygodnikiem Żużlowym” – Szczerze, to nawet miałem nadzieję, że będziemy kontynuować współpracę także w przyszłym sezonie. Średnia biegowa ponad 2 punkty, to chyba najgorsza nie była. Ale nie ułożyło się to za bardzo tak jak tego oczekiwałem – powiedział doświadczony żużlowiec.

W tej sytuacji po Miesiąca sięgnęli włodarze z Opola, jednak zaoferowali mu jedynie kontrakt warszawski. Sprawa dodatkowo się komplikuje o czym wspomniał Paweł Miesiąc – Nastawiam się na to, żeby jak najszybciej znaleźć porozumienie z działaczami Kolejarza Opole i udowodnić, że mogę być wartościowym zawodnikiem. A jeśli nie uda się dopiąć szczegółów, to pewnie będę musiał czekać na wiosnę i start sezonu, choć już bym tego nie chciał. Znów zaczynać rozmowy, znów się na tym skupiać. Wolałbym tego uniknąć – dodał.

Żużlowiec w trakcie wywiadu przyznał także, że ubolewa nad tym, iż nowy regulamin chroni bardziej młodych zawodników niż krajowych seniorów, a co za tym idzie nawet dobrym jeźdźcom trudno jest znaleźć klub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to