Co z terminarzem na sezon 2024

Krajowa Liga Żużlowa – Co z terminarzem na sezon 2024?

Dwie zawodowe ligi żużlowe w Polsce już jakiś czas temu zaprezentowały swoje kalendarze na najbliższą kampanie, jednak nadal nie znamy zestawień na najniższym szczeblu. Członek GKSŻ, Dariusz Cieślak zdradza szczegóły i postępy prac.

Speedway Ekstraliga, która sprawuje piecze nie tylko nad PGE Ekstraligą, ale także i niegdysiejszą 1. Ligą Żużlową zapewniła kibicom dość szybko pełne terminarze rozgrywek dwóch zawodowych lig żużlowych w Polsce. Na najniższym szczeblu jest nieco trudniej, bowiem nadal nie jest znana liczba drużyn, które do niej przystąpią. Ważą się losy ekip z Opola, która nie otrzymała do teraz licencji, a w Krakowie formuje się najprawdopodobniej rezerwowa drużyna Texom Stali Rzeszów. Najlepiej o tym fakcie stanowi wypowiedź dla polskizuzel.pl Dariusza Cieślaka, członka GKSŻ – sytuacja jest rozwojowa. Przed startem sezonu 2023 czekaliśmy do początku marca na Polonię Piła i to się opłaciło. Wiem, że niektórzy narzekali na to, że mają kłopot ze sprzedażą karnetów, bo nie wiedzą, ile meczów będzie w sezonie, ale dla chcącego nic trudnego. Niektórzy już ruszyli ze sprzedażą, więc to nie jest raczej największy problem. Jednak każdy powracający do ligi ośrodek, to będzie dla nas wszystkich powód do satysfakcji. Jeśli Kraków finalnie wystartuje, to myślę, że to nam wszystko zrekompensuje. Oczywiście może się nie udać, ale w interesie żużla warto poczekać – podkreśla Cieślak.

Oficjel jednocześnie zaznacza, że podmiot zarządzający ligą jest gotowy na wiele wariantów – Jakby nie spojrzeć mamy gotowe nie tylko różne wersje terminarzy, ale i cały system rozgrywek. Zapewniam, że nawet przy sześciu drużynach zrobimy na tyle atrakcyjny play-off, że emocji w Krajowej Lidze Żużlowej nie zabraknie – podsumowuje przedstawiciel GKSŻ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to