Fatalne wieści dla Tarnowian

Krajowa Liga Żużlowa – Fatalne wieści dla Tarnowian.

A więc stało się. Grupa Azoty oficjalnie potwierdza, że nie podejmie współpracy z Unią Tarnów w sezonie 2024, co jest sporym ciosem dla sekcji żużlowej. Tym samym występ Jaskółek na torach najniższego szczebla rozgrywkowego stanął pod sporym znakiem zapytania.

Od jakiegoś czasu w środowisku żużlowym krążył niepokój związany ze startem ekipy z Tarnowa. Alarm podniósł Robert Wardzała, który informował o fatalnej kondycji Spółki Skarbu Państwa, która w nadchodzącym sezonie miała dołożyć do budżetu Unii Tarnów olbrzymie pieniądze. Tych jednak nie będzie, bowiem Grupa Azoty po przeanalizowaniu swoich wyników finansowych rezygnuje z podpisanej wcześniej umowy. Starty na poziomie 555 mln zł netto w pierwszym kwartale 2023 roku, 543 mln w drugim aż w końcu 743 mln w trzecim nie pozostawiły firmie innej decyzji – Od niemal 70 lat Grupa Azoty wspiera rozwój tarnowskiego sportu żużlowego. Jesteśmy razem nieprzerwanie od założenia sekcji żużlowej przy Zakładowym Klubie Sportowym Unia Tarnów. Obecna sytuacja finansowa wymagała od nas jednak podjęcia trudnej decyzji o ograniczeniu tych aktywności. Chcemy nadal wspierać drużyny i zawodników oraz być ambasadorem ich rozwoju. Aby pełnić tę rolę musimy w pierwszej kolejności wdrożyć działania pozwalające powrócić Grupie Azoty na drogę rentownej produkcji, a ograniczenie wszelkich wydatków zewnętrznych jest w tej sytuacji niestety koniecznością. Jestem przekonany, że plan, który będziemy konsekwentnie realizować pozwoli nam w niedalekiej przyszłości wrócić do rozmów o wsparciu lokalnego sportu – mówi Członek Rady Nadzorczej delegowany do wykonywania obowiązków Prezesa Zarządu Grupy Azoty S.A. Krzysztof Kołodziejczyk.

Tym samym Jaskółki mają olbrzymi problem. Zakontraktowany gwiazdorski skład na czele z Adrianem Cyferem, Danielem Jeleniewskim, Timo Lahtim czy Davidem Bellego nie wiadomo, czy wystartuje w ogóle w lidze. Plany były ambitne, mówiono o awansie, a tym czasem rozpoczyna się walka z czasem. Kibice uruchomili nawet specjalną zrzutkę, lecz bez wsparcia silnego partnera Unię czeka los Rawickiego ośrodka.

Jednocześnie brak startu Tarnowian w rozgrywkach KLZ jest sporym problemem dla GKSŻ, która zdecydowała się na sześciodrużynowy format play-off, a w obecnej sytuacji pojadą w niej wszystkie drużyny o ile Speedway Kraków dopełni wszelkich formalności, a o sam awans zawalczą jedynie cztery drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to