Krajowa Liga Żużlowa – Jest decyzja w sprawie Kolejarza Rawicz!

Główna Komisja Sportu Żużlowego zapowiadała ostateczną decyzję w sprawie startów dwóch niepewnych ekip do końca stycznia. Termin ten nieco się obsunął, bowiem oficjele wydali komunikat w drugim tygodniu lutego, z niego jasno wynika, iż jeden ośrodek na ten czas znika z wszelkich rozgrywek.

Na najniższym szczeblu rozgrywkowym w przeciwieństwie do wyższych lig nie jest pewna ilość startujących drużyn, a co za tym idzie przeciąga się termin opublikowania kalendarza na sezon 2024. Oficjele w niedawnym komunikacie nieco rozwiali wątpliwości, odnosząc się do drużyn z Krakowa i Rawicza.

W przypadku odradzającego się w Grodzie Krakusa klubu, działacze mają zamiar czekać o czym nie raz powtarzał Ireneusz Igielski powołując się chociażby na przykład Enea Polonii Piła. Tym bardziej za tą opcją przemawia olbrzymie zaangażowanie Pawła Piskorza oraz Michała Drymajły z Texom Stali Rzeszów.

Natomiast Rawiczanie pomimo złożenia odwołania nie mogli liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie przez Prezydium ZG PZM. Popularne „Niedźwiadki” zobowiązały się do uiszczenia zaległych pieniędzy, a jak dowiadujemy się z komunikatu do końca stycznia nie wiele w tej sprawie się zmieniło – Wbrew zapewnieniom do dnia 26 stycznia klub nie uzupełnił braków formalnych. Przede wszystkim nie zostały złożone oświadczenia o niezaleganiu względem ZUS i Urzędu Skarbowego. Klub posiada też zaległości wobec zawodników oraz innych podmiotów. Nie uzupełniono też dokumentów finansowych – napisano w oficjalnym przekazie na polskizuzel.pl

Tym samym Kolejarz Rawicz znika z żużlowej mapy Polski na sezon 2024, a to może oznaczać definitywny koniec czarnego sportu w tamtejszych rejonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to