Prezes Startu Gniezno grzmi "To jest niepoważne"

Krajowa Liga Żużlowa – Prezes Startu Gniezno grzmi: „To jest niepoważne”

Aż do połowy lutego kazali nam czekać działacze Głównej Komisji Sportu Żużlowego na kalendarz Krajowej Ligi Żużlowej. Co ciekawe z niego nadal zbytnio nic nie wiemy, a słów krytyki nie szczędził oficjelom Paweł Siwiński.

Tuż po pojawieniu się oficjalnego terminarza rozgrywek najniższego szczebla środowisko się podzieliło na tych zadowolonych ze zmian oraz w tej przeważającej części, która narzekała na nowe rozporządzenia. Najwięcej emocji wywołał jednak nowy format play-off, który w oczach Dariusza Cieślaka miał być czymś dobrym, bowiem w nich wystąpi sześć ekip, a nie jak wcześniej cztery – Dzięki włączeniu sześciu drużyn do fazy play-off dwie ekipy będą miały dwa mecze więcej, co pozwoli im wydłużyć sezon o kilka tygodni. Nie bez znaczenia jest też to, że dzięki temu posunięciu runda finałowa we wszystkich ligach będzie odbywać się na jednakowych zasadach – powiedział na łamach polskizuzel.pl wiceprzewodniczący GKSŻ.

Odmiennego zdania jest Paweł Siwiński. Sternik Gnieźnieńskiego klubu wręcz grzmi – To jest niepoważne. Sugerowaliśmy, żeby nie zaczynać tak wcześnie ligi, gdy pogoda jest nieprzewidywalna. Po co zaczynać już w marcu, a później mieć kilkutygodniowe pauzy? Po co tyle spotkań w samym kwietniu? Nie można było tego rozbić na kolejne miesiące? Nikt nas nie słucha, choć wielu prezesów sugerowało, że to są złe rozwiązania. Jeśli Kraków nie pojedzie, w każdej kolejce będą pauzować dwie drużyny, bo nie można ich połączyć. Tak się nie da zrobić – rozpoczął – Pomysł play-offów w kadłubowej sześciozespołowej lidze, gdzie dwie drużyny nie mają prawa awansu, jest skrajnie idiotyczny. Dołożono w ten sposób dziwny twór jakim jest ćwierćfinał, a za tym 200 tysięcy kosztów dla klubu. Naprawdę nie chcieliśmy takiej formy play-offów – skwitował Prezes Startu Gniezno.

Koniec końców największe wnioski wyciągną fani, którzy przybędą na stadion, a jak dobrze wiemy kluby walczą o kibiców, aby Ci zjawili się na żywo na trybunach, a nie za pośrednictwem odbiorników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to